Levo Žiriakovo fotografijose – „Kūrėjai“

Liepos 1 d., atidaryta vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“.

Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais.

„Kaip žinia, žmonės yra socialinės būtybės. Jiems yra svarbūs kiti asmenys ir santykiai su jais. Aš nesu išimtis. Man visada buvo įdomius kiti asmenys, dėl to tiek metų juos ir fotografavau. Kuriantys žmonės nuo pat vaikystės man atrodė ypatingi ir labai įdomūs. Ilgą laiką maniau, kad jie išskirtiniai. Dabar manau, kad kūrėjai tuo pat metu yra ir paprasti, ir gebantys papasakoti kažką naujo apie pasaulį. Man tai labai įdomu.

Šiuos portretus sukūriau daugiau nei per ketvirtį amžiaus. Čia yra ir pasaulio garsenybės, ir mažai kam žinomi menininkai. Kas jungia šiuos žmones ir šiuos vaizdus? Man yra svarbus „susitikimas“ su tuo, ką fotografuoju. Tai yra sunkiai nusakomas pajautimas, kad kažkas svarbaus vyksta būtent šią akimirką, tarsi priartėjimas prie nematomos daiktų ir pasaulio būties. Didžiausia sėkmė, kai to priartėjimo pėdsakas lieka fotografijoje. Būtent tokias nuotraukas stengiausi pristatyti šioje parodoje.

Ekspozicijoje rodomi sidabro želatinos atspaudai (tradicinė juodai-balta fotografija). Kai pradėjau fotografuoti, tai buvo prieinamiausia fotografijos forma. Išmokau ir pamilau šį procesą. Nors dabar panašių rezultatų galima pasiekti skaitmeninėmis technologijomis, man labai svarbu kiekvieną fotografiją atspausti savo rankomis. Branginu galimybę išgauti būtent tokį vaizdą, kurio siekiu. Dažnai tai reikalauja nemažai laiko. Laikas, praleistas su kiekvienu kadru, padeda priartėti prie to, kas yra svarbiausia ir atsisakyti nebūtinų dalykų.

Manau, kad šie vaizdai gali būti įdomūs ir kaip laiko dokumentai, ir kaip fotografinės raiškos pavyzdžiai.“

Levas Žiriakovas

_____

Levas Žiriakovas (g. 1974 m., Vilniuje) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 1998 m. apgynė kino ir TV operatoriaus bakalauro diplomą. Vilniaus dailės akademijoje studijavo Fotografijos ir medijos meno katedroje, 2008 m. įgijo Menų magistro kvalifikacinį laipsnį. Fotografuoja nuo 1993 metų. Nuo 1998 m. dalyvauja grupinėse parodose, nuo 2000 m. rengia savo personalines parodas. Gyvena ir dirba Vilniuje.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Paroda eksponuojama 07/01 – 07/31.

Organizatorius – Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

07-01 LEVO ŽIRIAKOVO paroda

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2024-07-01