Parodos autorė AUŠRA HUNTINGTON (PAULAUSKAITĖ) gimė ir užaugo čia, Šilutėje. Prieš beveik trejus metus išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. Dabar ji gyvena Ričmonde, Virdžinijos valstijoje, kur šalia kitų užsiėmimų vis daugiau laiko skiria savo mėgstamam užsiėmimui – fotografijai.

Fotografija Aušra domėjosi nuo vaikystės. bet pasirinko mokytojos profesiją ir beveik 20 metų dirbo anglų kalbos mokytoja Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, derindama kasdienį darbą su pomėgiu. Fotografijos buvo publikuojamos mokyklos bei „Šilutės naujienų“ tinklapiuose. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje matėme dvi jos fotografijų parodas – „Kelionių dienoraščiai: Amerikos nacionaliniai parkai” ir „Linksmieji Velykų žmogučiai”.

Šįkart Aušra kviečia į fotografijų parodą „Pasivaikščiojimas po Ričmondą”, kurioje pamatysite dalelę turtingos šio miesto kultūros ir istorijos, atsispindinčios senojoje ir modernistinėje miesto architektūroje bei žmonėse.

Ričmondas pradėjo kurtis 1737 metais, kai ankstyvieji piligrimai iš Europos atkeliavo Džeimso upe ir įsikūrė Povhatano indėnų žemėse. Seniausių pastatų nebėra, nes 1781-aisiais britai miestą sugriovė, bet jis buvo atstatytas vos per metus. Patogiai įsikūręs geležinkelio ir upės kelių sankirtoje Ričmondas tapo svarbiausiu valstijos politikos ir pramonės centru, istorinių kovų bei pokyčių vieta, vienu iš labiausiai apgyvendintų ir gyventojų įvairove pasižyminčių miestų, mokslo ir menų centru. Vietiniai ir miesto svečiai aktyviai domisi istorija, poilsiu gamtoje, meno, muzikos ir sporto renginiais.

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2018-04-26