„Šiuolaikiniai lietuvių autoriai“ – susitikimas su rašytoja Rasa Aškinyte (Degėsiene) ir jos kūrybos knygomis „Glesum“, „Istorija kaip upė“, kt.

 

 

Rasa Aškinytė (Degėsienė) – viena įdomiausių šiuolaikinių prozininkių, „Metų knygos‘2014“ laureatė, apdovanota už romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“. Ji parašė dar keturis romanus suaugusiems: „Rūko nesugadinti“, „Lengviausias“, „Glesum“, „Istorija kaip upė“, istoriją vaikams „Beveik varlės“, yra filosofijos ir etikos vadovėlių vaikams autorė. R. Aškinytė, baigusi istorijos bakalauro, filosofijos magistro, edukologijos doktorantūros studijas, dėsto universitete. Istorijos ir filosofijos išsilavinimas atsispindi ir jos knygose, kuriose dažnos žmonių santykių, laimės, meilės paieškų, žmogiškumo ir jo ribų temos. Rašytojos stilius dažnai vadinamas manieringu, ji puikiai įvaldžiusi juodąjį humorą.

 

Romane „Glesum“ rašytoja sukuria istoriškai tikrą, mums menkai pažįstamą senųjų laikų pasaulį. Jame pasakojama apie II amžiuje aisčių žemėse gyvenusią gentį. Labiau nei istorinio tikslumo romane siekiama emocinio, vaizduotės jautrumo. Romane „Istorija kaip upė“ pasakojama apie moteris. Moteriška seserystė ir likimai – pritrenkiamai panašūs, nešami tos pačios upės. Čia rašoma ir apie šiuolaikinę moterį, ir apie moteris, gyvenusias XIV a., antrosios pranciškonų kankinystės metu, apie XVIII a. raganų teismus.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2019-04-18