J. ŠIKŠNELIO PARODA 2021

Teresės profesija – matematikos mokytoja. Tėvas – praeityje garsus Žemaitijos fotografas Konstantinas Bužokas. Tai antrasis fotografijų ciklas. Pirmasis – „Ąžuolas“, trečiasis – „Migla“. Fotografijos buvo eksponuojamos Klaipėdoje („Migla“ dar kabo kavinėje „Pauzė“), Druskininkuose, Švendubrėje.

Juozas – bibliotekininkas, rašytojas, išleidęs per dvidešimt knygų – romanų, detektyvų, novelių. Beveik pusę amžiaus dirba Ievos Simonaitytės bibliotekoje, dešimt metų jai vadovavo. Jis yra sukūręs šimtus skulptūrų iš medžio ir akmens, surengęs per pusšimtį parodų šalyje ir užsienyje.

Ši paroda – tarsi lenktynės tarp to, kas yra medžio išorėje ir viduje. Juozui svarbi forma, ypatingai ta forma, kurią medžiui suteikia Motina Gamta. Ne veltui yra sakęs, jog didžiausia jo skulptūros mokytoja yra gamta. Gerai įsižiūrėjęs į akin kritusį medžio gabalą, bando atspėti, kokius kontūrus jam bando nurodyti kūrėja Gamta, tada tik nusklembia nereikalingą masę ir lieka skulptūra.

Teresė į medį žiūri daug giliau, bandydama parodyti, kas slypi po forma, kokia medžių tekstūra bei faktūra. Juk mato visi, turintys akis, o pastebi tik fotografai. Ne tik pastebi, bet ir laiku nuspaudžia aparato mygtuką.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2021-05-04