Svyturys

„Visa tiesa apie gamtininką Miką Posingį“. Atminimo vakaras, skirtas Miko Posingio (1887–1951) paskyrimo Ventės rago švyturio prižiūrėtoju 100-mečiui ir Klaipėdos bei Neringos savivaldybių paskelbtiems Švyturių metams.

Dalyvauja M. Posingio biografijos tyrinėtojas Bronius Mulskis.

Renginio metu bus paviešinta autentiška, dar niekur neskelbta M. Posingio proanūkių pateikta medžiaga.

Maloniai kviečiame! Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Parodų salė, I aukštas, Tilžės g. 10). Pasiteirauti tel. (+370 441) 45967.

 

Dvidešimt metų Ventės rago švyturio prižiūrėtojo pareigas ėjęs Mikas Posingis (Michel Posingies, 1887–1951) – unikali ir kertinė asmenybė, siekiant pažinti turiningą pamario gamtotyros praeitį. Jaunystėje mokęsis staliaus ir baldžiaus amato, dirbęs laivų statytoju, baldų meistru, savo tikrąjį pašaukimą atrado prie Kuršių marių, šalia vandens ir paukščių.

Kaip Ventės rago švyturio prižiūrėtojas M. Posingis privalėjo rūpintis žibintu, matuoti marių vandens lygį, priimti ir persiųsti Hamburgo meteorologijos tarnybos pranešimus apie besiartinančią audrą,žiemą stebėti ledų sangrūdų storį, pranešti apie pajudėjusias lytis ir pan.

M. Posingis – vienas pirmųjų paukščių žieduotojų Lietuvoje. Pastebėjęs, kad Ventės ragas yra puiki vieta paukščiams žieduoti, jis pasiūlė šalies gamtininkams pradėti čia stebėti ir žieduoti paukščius. 1929 m. profesoriaus Tado Ivanausko dėka Ventės rage įkurta pirmoji Lietuvoje ornitologinė stotis.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2024-03-20