Virtualus literatūrinis susitikimas-pokalbis su rašytoju Juozu Šikšneliu.

Juozas Šikšnelis (slapyvardis – Raidas Dubrė) – prozininkas, dramaturgas. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje nuo 1973 m. ėjo įvairias pareigas. Rašytojo kūrinių išversta į rusų, lenkų, anglų kalbas. J. Šikšnelis yra ir skulptorius – drožia iš medžio, kala akmens skulptūras. Surengė daugiau nei 50 parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Naujausia knyga „Būsenos“ (2020) – tai apsakymų, novelių ir esė rinktinė. Pasakojimo branduolį dažniausiai sudaro niekuo neišsiskiriančio „mažo” žmogaus kasdienybės realijos, kuriose slypi žmogaus būties prasmės įžvalgos. Šiuose trumpo žanro kūriniuose žaižaruoja autoriui būdinga ironija ir saviironija.

Romaną „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ galima vadinti improvizacija istorinio romano tema. Jame atgyjančios istorinės asmenybės veikia šiandienos pasaulyje. Knyga skaitytojus panardina į misteriją, kurioje dalyvauja ir šiuolaikiniai žmonės, ir istorinės asmenybės. Tai satyrinis romanas, jungiantis skirtingus laiko momentus, įtemptą veiksmą bei detektyvo elementus.

Autorius  parodo kitokius istorinius veikėjus, nei esame įpratę juos matyti istorijos vadovėliuose.  Ieškoma savito, unikalaus pasakojimo stiliaus. Nevengiama šaržuoti ir šaipytis – galbūt tai atsakas į augantį istorinių romanų populiarumą?

Kurdamas romaną „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ J. Šikšnelis naudojosi istoriniais šaltiniais, nors prisipažįsta kruopščiai archyvų nenaršęs. Anot jo, visa medžiaga jau žinoma plačiam skaitytojų ratui, tereikia mokėti ja pasinaudoti. Autorius, pasitelkęs juodąjį humorą ir paradoksalias situacijas, sukuria kone fantastinį istorinį romaną.

Knyga yra konkurso „Klaipėdos knyga 2019“ nominantė. Rašytojui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, skulptoriui Juozui Šikšneliui už šį romaną bei viso gyvenimo nuopelnus įteikta 34-oji literatūrinė Ievos Simonaitytės premija.

Tiesioginę transliaciją stebėkite:

F. Bajoraičio viešosios bibliotekos feisbuko puslapyje: Facebook!Spausk čia

Youtube kanale: [youtube height=”600″ width=”1000″]https://www.youtube.com/watch?v=dhvtPCAIKbk[/youtube]

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-11-24