Kviečiame spalio 6 d., penktadienį, 16.00 val. į parodos „Gyvenimo menininkas — Izidorius Žilinskas“ (1952–2008) pristatymą.

Izidorius Žilinskas — architektas, dailininkas, gyvenimo būdo menininkas, buriuotojas, melomanas, aktyvus Šilutės bendruomenės narys ir savo miesto patriotas. Jo kūryba – tarsi nuolatinė kova su primygtinai pasąmonės siūlomais vaizdiniais. Jis buvo vienas aktyviausių Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Šilutės iniciatyvinės grupės dalyvių, rengė ir dalyvavo pilietinėse akcijose.
————————————————–
Menininko gyvenimas nutrūko beveik prieš 15 metų per Vėlines. Jis gimė ir augo Šilutėje, buvo savo miesto patriotas, matė gražias šio krašto vizijas. Klaipėdietis dailininkas Ernestas Žvaigždinas rašė: „Jis pasirašinėdavo SID…I. Žilinskas gyveno su meile visiems žmonėms iki pat savo mirties, po jos palikdamas gražų, savitą ir brangų palikimą – kūrybą. Anot jo, Izidorius buvo menininkas su visais keistumo ir išminties priedais bei atspalviais. Tai atsispindi ir jo grafikos darbuose.“
—————————————————
Dzidas (taip jį vadino draugai) turėjo bičiulių Šilutėje ir Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune, ir dar visur kitur. Iš paskos iškeliavo ir jo kūriniai. Tad ši paroda, kurioje eksponuojami I. Žilinsko darbai, surinkti iš įvairių savininkų, primins menininko kūrybą.
Paroda veiks 2023/10/02 – 11/06
—————————————————
Renginys nemokamas.
Maloniai laukiame Jūsų!
——————————————————————–
Renginys bus fotografuojamas, nuotraukos viešinamos bibliotekos reprezentaciniais tikslais.
Parodos afiša
Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-10-03