Zudermanas

Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 15.00 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks Lietuvos kino studijos vaidybinio filmo „Kelionė į rojų“ peržiūra ir literatūriniai pašnekesiai kartu su Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūriu „Vėdrynas“.

Renginys skirtas Macikuose gimusio vokiečių rašytojo Hermano Zudermano 165-osioms gimimo metinėms.

Filmas „Kelionė į rojų“ (1980 m., rež. Arūnas Žebriūnas) sukurtas pagal H. Zudermano apysaką „Kelionė į Tilžę“. Jis svyruoja tarp kelių žanrų – baladės, tragikomedijos, nacionalinio išdidumo dramos, melodramos. Filmo scenos buvo filmuojamos ir Pamaryje, Minijos kaime.

Vaidina: Algirdas Latėnas, Rimanta Krilavičiūtė, Eglė Gabrėnaitė, Vytautas Paukštė, Antanas Šurna, Kostas Smoriginas, Nijolė Oželytė, Vidas Petkevičius, Donatas Katkus ir kiti.

Neturtingą žveją Ansą Balčių pamilsta turtinga našlė Marta Anker, garsios Tilžės prekybinės firmos „Rojus“ savininkė. Jai pavyksta apžavėti Ansą, kuris beveik pasiryžta priimti Martos pinigus, grožį ir aistrą. Sūnus, dukra ir žmona Indrė Ansui vienintelė kliūtis kelionėje į rojų, kurią jam siūlo ponia. Martos, vaikystėje išniekintos pastoriaus Hopkės, širdis nuo sudėtingo gyvenimo ir patirtų pažeminimų sustabarėjusi ir savo laimės ji pasiryžusi siekti visomis, net pačiomis žiauriausiomis, priemonėmis. Indrė supranta, ką jaučia Ansas, bet visgi plaukia su juo į Tilžę, nežinodama, ar grįš namo…

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2022-09-22