Andrius Navickas – filosofijos mokslų daktaras, ilgametis interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ redaktorius, religijotyrininkas, knygų tikėjimo ir visuomenės temomis autorius, vertėjas, politikas, 2017 m. tapo LR Seimo nariu. „Babelis“ – pirmoji grožinė jo knyga.

Tai kiek netikėtas A. Navicko debiutas. Netikėtas ta prasme, jog autorius iki tol rašė dalykines ir mokslo populiarinimo knygas. Netikėtas ir tuo, kad, regis, numatė pandemijos ir karantino iššūkį. Autorius aprašo Miestą, kurį ištinka sniego stichija, kuriam laikui viską palaidojanti po sniegu. Toliau A. Navickas aprašo žmonių išgyvenimus po nelaimės. Kodėl Viešpats leidžia, kad geri žmonės kentėtų? Kodėl įvyksta tokios nelaimės? Kas kelia didesnę grėsmę, ar pavojus, ateinantis iš išorės, ar pyktis, neapykanta – visa tai, kas glūdi mūsų širdies tamsiose kertelėse? Ar kūryba gali pakeisti pasaulį, ar šiame pasaulyje dar yra vietos tikėjimui ir tvariems santykiams?

Knygos pavadinimas – nuoroda į Šventojo Rašto pasakojimą apie žmonių pastangas patiems išspręsti vienybės problemą, kurios baigiasi tik didesniu susvetimėjimu ir kitoniškumo išryškėjimu. A. Navickas knygoje siūlo pažvelgti į mūsų širdyse esančius babelius ir naujai apmąstyti tiek mūsų trapumą, tiek santykių su kitais žmonėmis svarbą.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-08-06