2021 m. rugsėjo 24 d., penktadienį, 16.00 val.

„VIZIJOS“ Klaipėdos teatro „ŠouXmas“ poezijos spektaklis pagal Vytauto Mačernio eiles.

Režisierius – Domininkas Malajavas.

vaizdo projekcijų dailininkė – Laura Guokė.

muzikinės improvizacijos – Saulius Šiaučiulis

———————————————————————————————————-

Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas. Jo kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Savita poeto pasaulėžiūra praturtina lietuviškosios literatūros klasikos lobyną ir priverčia į poeziją pažvelgti šiek tiek kitaip.
Spektaklio veikėjas Anthropos (Žmogus) poeto eilėmis pasakoja apie jį aplankančias vizijas, kurios yra anapusinio pasaulio vaizdiniai. Jos, sumišusios su žemiškojo gyvenimo realybe, verčia susimąstyti ir aiškiau matyti tikrąją Žmogaus, o kartu ir Pasaulio esmę. Pagrindiniam veikėjui niūriuose gyvenimo tankumynuose neleidžia pasiklysti Mythos (Mitas), kurį spektaklyje įkūnija talentinga operos solistė Viktorija Bakan.
Žmogus atsiduria tarp dviejų realybių – mitinio ir buitinio pasaulių. Žmogus tampa ir Visatos centru, ir pakraščiu, besistengiančiu išlaikyti darną padedant Logos (gr. logos – žodis, kalba, mintis, sąvoka, protas), kurį įkūnija pianistas Saulius Šiaučiulis.

VIZIJOS_Afisa

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2021-09-17