Sausio 6 d., penktadienį, 17.00 val. maloniai kviečiame į Raimondos Canderienės antikvarinių lėlių kolekcijos pristatymą-parodą „Lėlių gyvenimo magija“ Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Periodikos skaitykla, I aukštas, Tilžės g. 10).
Mergaitės žaisdavo lėlėmis. Lėlės formavo ne vien bendravimo ar būsimo rūpinimosi vaikais įgūdžius. Svarbiausia – jos formavo būsimos moters skonį ir grožio supratimą, aprangos, spalvų pajautimą, supančios aplinkos, interjero kūrimo pagrindus.
Mažoji Lietuva ir vokiškos lėlės – šis žodžių junginys nedalomas. Kokios buvo tos senovinės vokiškos lėlės, kaip jos kito – sužinosite parodoje.
Sveiki atvykę į spragtuko ir pelių karaliaus pasaką!
Laukiame Jūsų!
Pasiteirauti tel. (8 441) 78 216
Renginys bus fotografuojamas, nuotraukos viešinamos bibliotekos reprezentaciniais tikslais.
———————————————————————————————————
RAIMA ZANDER gimė 1961 m. Kaune, nuo 2022 m. – persikėlė Šilutėn. Studijavo Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume medžio skyriuje ir Vilniaus Dailės institute keramikoje. Rašyti pradėjo 2017 m.
Pirmoji publikacija „Apie kultūros eksportą” – žurnale „Nemunas” (2017 m. Nr. 11). „Literatūroje ir mene” spausdintos ištraukos iš novelių rinkinio „Bohema neis į dangų” (2018 m. Nr. 25), „Metuose” (2019 m. Nr. 7)
Pirmoji knyga „Kauno Atlantida” pasirodė 2019 m. (leidykla „Homo liber”). Antroji „Bohema neis į dangų” 2020 m. (leidykla „Homo liber”). Įgarsinusi abiejų knygų fragmentus LRT laidoje „Vakaras su knyga”, parašiusi scenarijų̨ ir vedusi laidų ciklą̨ apie Stasį Ušinską „Nuo Pakruojo iki Paryžiaus”. Su savo bičiule Akmenėlių dvare įkūrė Stasio Ušinsko muziejų. Dalyvauja kuriant Mažosios Lietuvos televizijos laidas (MLTV Youtube kanale)
Autorę jaudina sparčiai nykstantys ir išnykę objektai, žmonės ir kintantys santykiai, kultūrinio paveldo sluoksnis, į kurį dažnas šiandien nekreipiame dėmesio ar gėdijamės dėl to, kad tai „vyko niūriais sovietiniais laikais” ir vien todėl verta pasmerkimo. Bet juk dauguma esame iš ten, tai mūsų tėvų ir mūsų jaunystė. Istorijos dalis, personažai, kuriuos verta fiksuoti, aprašyti ir palikti skaityti ateisiantiems po mūsų…
Renginio anonsas
Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2022-12-30