SENJORŲ DIENOS INTERNETE‘ 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e. parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Neturint galimybių tiesioginių transliacijų žiūrėti namuose, kviečiame atvykti jas stebėti į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Interneto skaityklą (Tilžės g. 10, I a.).

Lapkričio 20–23 d. 11.00 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Lapkričio 20 d., pirmadienį, 11.00 val. E. parašas. Ką žinoti? Kaip naudoti?

Ryšių reguliavimo tarnybos Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės l. e. p. vadovė Irma Kazlienė bei Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos narė Kristina Mikoliūnienė  tiesioginės transliacijos metu kalbės apie e. parašo teikiamas galimybes bei patikimas e. parašo priemones, kartu atkreipdamos dėmesį į tai, ką reikėtų žinoti prieš naudojantis „skaitmeniniu rašikliu“, kaip pasirūpinti savo duomenų saugumu.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=1GTwA2Hmg2g

Trukmė – 1 valanda.

Lapkričio 21 d., antradienį, 11.00 val. Dirbtinio intelekto galimybės ir kasdienis taikymas

„Bijai vilko, neik į mišką“. Ar šis posakis tinka dirbtinio intelekto (DI) vartotojams? Ar gerai nežinodami, kaip veikia DI, turėtume vengti naudotis šiuo instrumentu?

DI taikymas kelia daug abejonių, tačiau siūlo daug naujų galimybių, skatina kūrybiškumą, padeda greitai priimti sprendimus. DI taikomas kuriant senjorams aktualias gerovės technologijas – kritimo jutiklius, automatines šviesos sistemas, nuotolinį durų atidarymą, vienišų senjorų sveikatos nuotolinę stebėseną, virtualios realybės priemones, lavinančias koordinaciją ir atmintį, bei daug kitų technologinių sprendimų.

Transliacijos metu išbandyti dirbtinį intelektą kvies VDU jaunesnysis mokslo tyrėjas, medijų ir informacinio raštingumo dėstytojas, DIGIRES Baltijos skaitmeninio atsparumo centro atstovas Darius Remeika. O su gerovės technologijomis supažindins Kauno trečiojo amžiaus universiteto Technologijų fakulteto dekanas ir prorektorius bendradarbiavimui ir projektams Rimvydas Velykis.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=n-a4HXxDjJc

Trukmė – 1 valanda.

Lapkričio 22 d., trečiadienį, 11.00 val. Kodėl jų nenaudojau iki šiol? Programėlės, kurios padeda kiekvieną dieną

Išmanusis telefonas – vienas iš pažangiausių įrenginių, kurį turi beveik kiekvienas. Jis atlieka daugybę funkcijų, tad daugeliui yra ne tik skambinimo priemonė, bet ir žadintuvas, fotoaparatas, muzikos klausymo įrenginys, užrašinė bei kita. Kartais net stebina, kaip į tokį sąlyginai nedidelį įrenginį viskas telpa. Tiesa, didžiąją dalį išmanių galimybių telefonui suteikia programėlės. Šiuo metu būtent išmaniesiems telefonams skirtų programėlių yra daugiau nei 5 mln.

Pristatymo metu „BITĖS Profų“ projekto vadovas Karolis Špiliauskas papasakos, kokios programėlės padeda lengviau bendrauti su artimaisiais, palaikyti aktyvumą, rūpintis sveikata, kurios iš jų paprasčiausiai palengvina kasdienybę. Bus galima sužinoti, kaip tokiomis programėlėmis pradėti naudotis.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=U-6EkMctLOY

Trukmė – 1 valanda.

Lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 11.00 val. Kaip nukenksminti netikras naujienas? Šiuolaikinio informacijos vartotojo gidas

Gyvename ne tik informacijos, bet ir melagienų bei dezinformacijos amžiuje. Todėl, siekiant išlikti informuotam ir saugiam internete, informacijos vartojimo įgūdžiai tampa itin svarbiais. Nors technologijos nuolat evoliucionuoja, o su jomis – ir sukčių bei piktavalių pasitelkiami metodai manipuliuoti interneto vartotojais, esminių manipuliacijos būdų išmanymas bei kasdienių sąmoningo informacijos vartojimo praktikų taikymas gali padėti užkardyti neigiamą netikrų naujienų poveikį. Delfi „Melo detektoriaus“ redaktorė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė plačiau papasakos, kokių informacijos iškraipymo būdų reikėtų labiausiai saugotis, kokį vaidmenį kovoje su melagienomis vaidina žiniasklaida, kokie įpročiai padeda atpažinti klaidingas žinutes.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=5CMBhHcgLkI

Trukmė – 1 valanda.

Akcija „Senjorų dienos internete“ rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus MČTAU, Kauno TAU ir asociacija „Langas į ateitį“.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-11-15