Skaitmeninės savaitės afiša

Siekdama padėti labiausiai šių žinių siekiantiems visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“. Šiais metais akcija išsiplėtė į penkias savaites ir vyks kovo 14 – balandžio 14 d.

Kiekviena akcijos savaitė Lietuvos gyventojus kviečia pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, patobulinti jas ir dalyvauti internetinėse transliacijose, kurias padeda organizuoti Kauno technologijos universitetas.

Pirmosios savaitės tema – „Kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?“. (Kovo 14-18 d.)

Antrosios savaitės tema – kibernetinio saugumo žinios ir saugesnis elgesys internete. (Kovo 21-25 d.)

  • Pasitikrinkite žinias: ar esi saugus internete?
  • Sužinokite daugiau savarankiškai:
  • apsauga nuo interneto grėsmių,
  • vaikų apsauga nuo interneto grėsmių,
  • pastebėkite apgaulę: pateikiama 14 svetainių nuotraukų, reikia nustatyti, kurios svetainės tikros, o kurios skirtos išvilioti duomenis (anglų k.).
  • Transliacijos internetu (prisijungti).
  • Kovo 22 d. 11.00 val. Kibernetinio saugumo iššūkiai ir grėsmės. Seminaro metu bus nagrinėjamos pagrindinės kibernetinės grėsmės, atskleidžiami sukčių ir kibernetinių nusikaltėlių dažniausiai naudojami būdai, analizuojama, kodėl žmonės yra linkę užkibti ant sukčių kabliuko. Seminaras skirtas interneto naudotojams, kurie domisi kibernetiniu saugumu ir sukčių naudojamais metodais. Transliacijos partnerė – Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje, pranešėja – Renata Danielienė.
  • Kovo 23 d. 11.00 val. Pažinti sukčių – įgūdis: mokomės saugaus elgesio internete. Retas iš mūsų ničnieko nėra girdėjęs apie bjaurius finansinių sukčių darbelius bei jų keliamas grėsmes. Nepaisant to, kasmet Lietuvoje nuo tokių apgavysčių nukenčia šimtai gyventojų. Transliacijos metu kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimus keliančioje situacijoje. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.
  • Kovo 24 11.00 val. Kodėl elektroniniai sukčiai laimi? Socialinė inžinerija – veiksmingas įrankis nusikaltėlių rankose. Transliacijos partnerė – ATEA.
  • Kovo 21-25 d. Diskusijos įrašas Kas vilioja vaikus į internetą ir kaip juos apsaugoti nuo ten tykančių pavojų (skirta tėvams, „Draugiškas internetas“).

Trečiosios savaitės tema –  gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) įgūdžių gerinimas ir mergaičių bei moterų skatinimas rinktis STEM studijas ir karjerą. (Kovo 28-balandžio 1 d.)

  • Transliacija internetu (prisijungti).
  • Kovo 31 d. 15.00 val. Ką studijuoti, kad dirbtum įdomų ir kūrybingą darbą? Technologijoms keičiant darbo rinkos poreikius, ypač išaugo suvokimas, kad mokinių pasiekimai STEAM srityje ir jų patrauklumas yra žmonijos galių ir ekonomikos augimo atspindys. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEAM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Seminaro metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį  technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEAM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje. Peržvelgsime naujausias neformalaus švietimo Europoje tendencijas, profiliavimo įrankius efektyvesniam profesijos STEAM srityje pasirinkimui. Transliacijos partneris– Baltijos edukacinių technologijų institutas.
  • Sužinokite daugiau savarankiškai: įvairių paskaitų apie inovatyvias technologijasprogramavimą, kaip pasirengti skaitmeniniams darbams įrašai.

Ketvirtosios savaitės tema – skaitmeninių įgūdžių tobulinimas. (Balandžio 4-8 d.)

Penktosios savaitės tema – skaitmeninio raštingumo skatinimas ir kova su dezinformacija. (Balandžio 11-14 d.)

Apie viską plačiau rasite čia: Skaitmeninė savaitė!Spausk čia!

#ADWeeks2022
#AllDigitalWeeks
#SkaitmenineSavaite

Afiša

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2022-03-14