Skaitmeninė savaitė 2020: mąstykime kritiškai!

2020 m. Skaitmeninė savaitė (angl. All Digiatl Week) Europos šalyse skelbiama kovo 23 – 29 d. Vertinant pastarųjų dienų Lietuvos visuomenės nerimą dėl dalyvavimo renginiuose svarbu atkreipti dėmesį, jog Skaitmeninės savaitės metu didžioji dalis renginių bus transliuojami internetu. ALL DIGITAL savaitė savo renginiais siekia paskatinti europiečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, kad galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir gautų naudos iš skaitmeninės transformacijos.

„Jau dešimtą kartą Europoje vykstanti Skaitmeninė savaitė šiais metais yra visiems itin aktuali. Šiandieninio nerimo ir informacijos gausos aplinkoje, ji kaip niekad anksčiau, padeda atskleisti, kokie svarbūs šiuolaikiniam žmogui yra skaitmeniniai įgūdžiai tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime, kiek daug veiklų galime atlikti internete išvengdami tiesioginio kontakto“, – sako asociacijos Langas į ateitį direktorė Loreta Križinauskienė.

Programa: 

Kovo 24 d. 16 val.

Internetinis seminaras: Kultūros vietovių įtraukimas į „OpenStreetMaps“ (anglų k.)

„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.

Seminaro tikslas pakviesti dalyvius sužinoti, kaip į „OpenStreetMap“ pridėti vietoves bei puslapius, susijusius su jų vietiniu kultūros paveldu.

https://tceurope.wufoo.com/forms/mq2wmcv0c1wqal/

Transliacijos nuorodą gausite į e. paštą, todėl registracija būtina.

Kovo 24 d. 18 val.

Internetinis seminaras: Susipažinkite su „OpenStreetMap“ (anglų k.)

„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.

Transliacijos metu sužinosite: kaip žemėlapių kūrime galite dalyvauti Jūs? Kaip spręsti iškilusias problemas žemėlapyje? Kaip pridėti savo organizaciją ar skaitmeninių įgūdžių centrą į žemėlapį?

https://tceurope.wufoo.com/forms/m8zw37b1m7zn15/

Transliacijos nuorodą gausite į e. paštą, todėl registracija būtina.

DIENOS TEMA

INTERNETINIS BANKAS

Turime sparčiausią internetą pasaulyje – nebegaiškite eilėse, taupykite laiką ir pinigus neišeidami iš namų! Visus finansinius reikalus galite tvarkyti internetiniame banke. Šioje „Skaitmeninės savaitės“ dienoje pateikėme vertingų praktinių patarimų, kaip pradėti saugiai naudotis internetine bankininkyste bei sutaupyti!

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI:

„Banko demo versija“
Kviečiame susipažinti su demonstraciniu banku ir įvertini teikiamas galimybes bandomojoje aplinkoje. Gyventojai, kurie tokiomis paslaugomis iki šiol dar nesinaudojo galės saugiai įvertinti elektroninės bankininkystės pranašumus!

Internetinė bankininkystė (Swedbank)
Internetinio banko pagalba atliekamos operacijos yra pigesnės nei tos, kurias atliktumėte banko padalinyje. Kiekvienais metais bankai internetinės bankininkystės vartotojams pasiūlo vis daugiau paslaugų, tad šiandien tai yra puiki galimybė visus finansinius reikalus sutvarkyti namuose, nesistumdant eilėse tarp daugybės kitų banko klientų.

Internetinė bankininkystė (Luminor DNB)
Ar norint apsilankyti banke tenka pasiimti laisvadienį, aukoti pietų pertrauką ar ilgai bendrauti su aptarnaujančiais specialistais telefonu? Viso to galite išvengti, išmokę naudotis internetine bankininkyste.

MOKOMIEJI FILMUKAI:

VAIZDO TRANSLIACIJOS:

Bankas Tavo delne!
Šiame seminare bankų ekspertai supažindins, kaip moderniai, saugiai, paprastai ir aiškiai naudotis internetiniu banku bei jo teikiamais privalumais. Būkime išmanūs!

Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?
Kaip apsisaugoti nuo sukčių ir išlaikyti budrumą, naudojantis e. bankininkystės paslaugomis pasakos Lietuvos bankų asociacijos komunikacijos vadovė Valerija Kiguolienė bei Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai.

PASITIKRINKITE ŽINIAS!

TESTAS “Ar esate atsparus sukčių pasiūlymams?”

Kovo 25 d. 11 val.

Internetinis seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams“ (anglų k.)

Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška – kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose.

Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti.

Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.

https://cta.upskilldigital.com/webinar-remote-working-with-microsoft-teams

DIENOS TEMA

APSIPIRKIMAS INTERNETE

Šiandien interneto teikiamų galimybių dėka galime labai daug nuveikti vos prisėdę prie kompiuterio. Pavyzdžiui, apmokėti sąskaitas, atlikti bankinius pavedimus ar apsipirkti nuotoliniu būdu. Apsipirkimas internetu – tai vienas populiariausių būdų įsigyti įvairių prekių išvengiant eilių parduotuvėse ir sutaupant nemažai savo laiko. Dažnai didelė dalis prekių internete parduodamos pigiau, tad tai leidžia dar ir sutaupyti.

Šią „Skaitmeninės savaitės“ dieną kviečiame daugiau sužinoti apie apsipirkimo internete būdus bei kaip tai daryti saugiai ir taupiai.

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI:

Apsipirkite internetu: greitai ir saugiai
Programa skirta suaugusiesiems, norintiems išmokti naudotis elektroninės prekybos paslaugomis: pirkti ir parduoti.
Pirkite pigiau internetu
Programa skirta suaugusiems, norintiems išmokti apsipirkti internetu pigiau.
Pirkite saugiau internetu
Programa skirta suaugusiems, siekiantiems išmokti saugiai pirkti prekes ir paslaugas internetu.

MOKOMIEJI FILMUKAI:

VAIZDO TRANSLIACIJOS:

Pirkiniai ir e. paslaugos
„Swedbank” el. pardavimų ir paslaugų Baltijos šalyse tarnybos vadovas Igoris Ryklys dalinasi naudingais patarimais, kaip internete apsipirkti saugiai ir patogiai.

PASITIKRINKITE ŽINIAS!

TESTAS Apsipirkimas internetu

Kovo 26 d. 11 val.

Pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“

Didėjant skaitmeninių naujienų įtakai yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne. Viena iš didžiausių šių laikų problemų internete yra melagienos (ang. Fake news) – jomis yra naudojamasi siekiant manipuliuoti mases. Tam, kad galėtume atsirinkti informaciją mums reikalingas kritinis mąstymas. Jis mums padeda adekvačiai įvertinti informacijos gausą ir mąstyti savarankiškai. Šiame pokalbyje sužinosime kas yra tos melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, ir kaip jas naudingai išnaudoti savo tikslams.

Pokalbio dalyviai: KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius.

Tiesioginė transliacija – pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“

Kovo 26 d. 12 val.

Diskusija „Dirbtinis intelektas“

Diskusijoje  advokatų profesinės bendrijos WINT partneris, advokatas Andrius Iškauskas ir Argyle.io startuolio technologijų vadovas ir bendraįkūrejas, Lietuvos Dirbtinio Intelekto Asociacijos Prezidentas Audrius Zujus paaiškins kaip pažinti dirbtinį intelektą, koks jo teisinis reguliavimas šiandien ir kaip jį panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.

Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.

Tiesioginė transliacija – diskusija „Dirbtinis intelektas“

DIENOS TEMA

KRITINIS MĄSTYMAS

Didėjant skaitmeninių naujienų įtakai, yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne. Kritinis mąstymas – bene svarbiausia 21 a. asmens kompetencija, padedanti adekvačiai įvertinti informacijos gausą ir mąstyti savarankiškai. Šioje „Skaitmeninės savaitės“ dienoje pateikėme vertingus ekspertų patarimus, kaip nepasiklysti informacinėje erdvėje ir ugdyti kritinį mąstymą.

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI:

Privatumo ir asmens duomenų apsauga
Programa skirta visiems, siekiantiems išmokti pagrindinių saugesnio interneto taisyklių, bei sužinoti kaip apsaugoti savo asmens duomenis.
Apsauga nuo interneto grėsmių
Programa skirta visiems, siekiantiems išmokti saugiai naudotis internetu, pažinti internetines grėsmes ir mokėti nuo jų apsisaugoti.

MOKOMIEJI FILMUKAI:

PASITIKRINKITE ŽINIAS!

TESTAS Kritinio mąstymo testas

Kovo 27 d. 

Praktiniai nuotolinio darbo mokymai su „Microsoft Office 365“

Paskelbus karantiną, daugelis įstaigų buvo priverstos susidurti su darbo organizavimo nuotoliniu būdu iššūkiais.

Lietuvos aklųjų biblioteka nuo 2019 m. lapkričio mėnesio sėkmingai naudojasi „Microsoft Office 365“ planu, kurį švietimo įstaigos ir bibliotekos gali užsakyti nemokamai. Paslaugų paketas apima visas reikalingas priemones efektyviam nuotoliniam darbui: „Office“ taikomąsias programas, el. paštą, kalendorių, komandinio darbo ir vidinės komunikacijos įrankius, failų saugyklą ir bendrinimą.

Praktinių nuotolinio darbo mokymų su „Microsoft Office 365“ metu LAB IT specialistas Viktoras Kalnikas pristatys svarbiausias „Microsoft Office 365“ funkcijas bei galimybes, leidžiančias nuotolinį darbą padaryti efektyvesnį ne tik tęsiantis karantinui, bet ir grįžus prie įprastinių darbo sąlygų.

Tiesioginę mokymų transliaciją galėsite stebėti LAB paskyroje „Youtube“ platformoje: https://www.youtube.com/watch?v=f7PgDeDxNM8

DIENOS TEMA 

E. VALDŽIOS PASLAUGOS

Šiandien vis daugiau paslaugų persikelia į elektroninę erdvę, todėl nėbėra būtina fiziškai atvykti į specialias institucijas – daugelių dalykų galime pasirūpinti neiškėlę kojos iš namų. Lietuvoje pagrindinė viešųjų paslaugų internetinė svetainė – Elektroniniai valdžios vartai. Išmokę naudotis šios svetainės paslaugomis, galėsite ne tik užsisakyti įvairias pažymas, deklaruoti gyvenamąją vietą, bet ir įregistruoti verslą ir dar daug kitų reikalų susitvarkyti! Pasirašyti dokumentus galima iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje yra interneto ryšys bei turima kvalifikuota e. parašo priemonė, kurios dėka galite patvirtinti savo tapatybę.

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI:

E. valdžia ir viešosios paslaugos.
Programa skirta suaugusiems, siekiantiems išmokti naudotis e. valdžios ir kitomis viešosiomis paslaugomis internete.
Išmokite naudotis elektroniniu parašu!
Programa skirta suaugusiems, siekiantiems sužinoti kas yra elektroninis parašas, kaip ir kur juo naudotis.
Jūsų patogumui – elektroninės sveikatos sistema.
Programa skirta suaugusiesiems, siekiantiems sužinoti, kas yra e. sveikata, kaip ji veikia ir kokie jos privalumai.

MOKOMIEJI FILMUKAI:

VAIZDO TRANSLIACIJOS:

„Sodros“ teikiamos elektroninės paslaugos

„Sodros“ institucija žinoma kiekvienam dirbančiam asmeniui, jos klientais tampame vos tik pradėję darbinę veiklą ir kaip teigia Aurimas Bačiulis, „Sodros“ klientų aptarnavimo valdymo skyriaus atstovas: „…ši institucija gyventojus lydi visą gyvenimą…“. O ar žinote, šio mūsų gyvenimo palydovo teikiamas paslaugas elektroninėje erdvėje? Apie būtiniausias kiekvienam žmogui reikalingas paslaugas bei kaip galima pasiskaičiuoti nedarbingumo, vaiko priežiūros, pensijos ir kitas išmokas išsamiai pasakoja transliacijos dalyviai.

E. Ignitis savitarnos sistema

E. Ignitis savitarnos sistema – tai platforma, kurioje galite susimokėti už elektrą ir dujas neiškėlę kojos iš namų, besimėgaujant kavos puodeliu. Prisijungę prie šios sistemos rasite informacijos apie jūsų elektros energijos planus, jums galiojančias kainas, skaitiklių rodmenis bei kitas aktualijas. Kaip tai atlikti – vaizdo įraše pasakoja „Ignitis“ atstovė Rima Kielienė.

PASITIKRINKITE ŽINIAS!

TESTAS E. valdžios paslaugos

#alldigitalweek
#SkaitmenineSavaite
#PrisijungusiLietuva

Organizatorių informacija

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-03-24