Parodoje – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių grafikos darbai

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje veikia Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų  mokyklos mokinių grafikos darbų paroda.  Tai retrospektyvinė paroda, kurioje eksponuojami 36 jaunųjų dailininkų kūrybos darbai, sukurti 2005–2016 metais. Surengti savo mokinių kūrybos parodą mintis kilo šios mokyklos mokytojui-metodininkui, dailininkui Jūragiui Burkšaičiui, kuris ir ėmėsi iniciatyvos ją pristatyti ir Šilutėje.

Ekspozicija buvo atrinkta siekiant supažindinti žiūrovą su grafikos meno technikų įvairove ir galimybėmis. Grafikos atspaudų autorių mokytojui ir parodos rengėjui atrodo svarbu prie ekspozicijos pridėti ir tekstą, kuris paaiškintų esminius grafikos technikų skirtumus, trumpai nupasakotų jų atsiradimo istoriją.

Visos tradicinės grafikos technikos yra skirstomos į tris rūšis pagal tai, kokiu būdu vaizdas yra perkeliamas nuo spausdinimo plokštumos ant popieriaus. Tokiu būdu grafika, kaip ir visa spauda, yra skirstoma į iškiliąją, giliaspaudę ir plokščiąją. Dar reikėtų paminėti grafikos ir tapybos hibridą – monotipiją.

Visomis šiomis technikomis sukurtus jaunųjų grafikų darbus ir aprašymus  galima  išvysti F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje eksponuojamoje parodoje, kurią kviečiame lankyti  iki lapkričio 30 d.

img_5196 img_5197 img_5198 img_5199 img_5201 img_5202

 

 

web-paroda

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2016-11-22