Aldona Ruseckaitė  – poetė, prozininkė, muziejininkė. 1989–2019 m. vadovavo Maironio literatūros muziejui. Parašė poezijos knygų, grožinių ir biografinių romanų. Rašytoja yra pelniusi daugybę apdovanojimų už muziejinę ir literatūrinę veiklą. Ji teigia, kad nė vieno biografinio romano nebūtų, jei ne jos darbas muziejuje, kur ji nuolat buvo arti žymiausių ir įdomiausių Lietuvos asmenybių, rašytojų.
„Dūžtančios formos“ –  romanas apie jauniausią lietuvių literatūros klasiką, poetą Vytautą Mačernį, kuris, eidamas 24-uosius metus, žuvo 1944-ųjų rudenį nuo atsitiktinės besibaigiančio karo skeveldros. Jis buvo gabus jaunuolis, studijavo universitete, mokėjo septynias kalbas, buvo paženklintas didžiuliu poetiniu talentu, jo kūryba iki šiol aktuali ir gyva. Rašytoja, surinkusi daug faktų ir detalių, sukuria įtaigų V. Mačernio paveikslą: kūryba, studijos, meilė, tėviškė, mirtis…
Romane „Padai pilni vinių“ pasakojama dramatiška poetės Salomėjos Nėries gyvenimo istorija, atskleidžiamas jos lyriškas, bet  tvirtas būdas. Autorė atkuria ne tik poetės gyvenimo detales, kūrybinį kelią, meilės ryšius, mokytojavimą, bet ir kuria jautrų, įtikinamą, tikrais faktais pagrįstą kūrėjos portretą. Knygoje S. Nėris – moteris, motina, mylimoji, poetė, kuri jaučia, išgyvena, kovoja, bijo suklysti, blaškosi tarp maištaujančios dvasios ir visiško užsisklendimo. Tai jaučiama kūryboje, asmeniniame gyvenime.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2019-09-30