10-26 M.Šidlauskas

Spalio 26 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatoma literatūrologo Marijaus Šidlausko knyga „Kairiarankio kentauro pėdomis“.

________________________________________________________________________

Kraštietis Marijus Šidlauskas jau keturis dešimtmečius dalyvauja Klaipėdos literatūriniame gyvenime. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleista knyga „Kairiarankio kentauro pėdomis“ – tai Marijaus Šidlausko tekstų (kritikos straipsnių, recenzijų, kultūrinės eseistikos) rinkinys, sudarytas iš dvidešimties pastarųjų metų brandžiausių publikacijų ir viešų pasisakymų.

Nidos Gaidauskienės sudaryta knyga su Ritos Tūtlytės įvadiniu žodžiu yra iliustruota nuotaikingomis Regimanto Tamošaičio, Vlado Braziūno ir kt. nuotraukomis. Joje jaučiama intelektualinio detektyvo intriga, aptariamos vertingos knygos, kalbama apie teksto malonumą, dievoieškos formas literatūroje ir kita.

________________________________________________________________________

Apie autorių.

Literatūrologas, literatūros kritikas Marijus Šidlauskas yra humanitarinių mokslų daktaras, ilgametis Klaipėdos universiteto docentas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Jo tekstai išsiskiria plačia erudicija, unikaliu stiliumi. M. Šidlauskas už literatūros kritikos bei eseistikos darbus yra pelnęs tris premijas: Jotvingių (1996), Ievos Simonaitytės (2008) ir Vytauto Kubiliaus (2014). Ankstesnės jo autorinės knygos – „Poetas ir visuomenė XIX–XX amžių sankirtose“ (1994), „Orfėjas mokėjo lietuviškai“ (2006). Didžiulio susidomėjimo sulaukė M. Šidlausko pokalbių su akademike Viktorija Daujotyte knyga „Vartai į abi puses“ (2015).

Renginys nemokamas. Laukiame!

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-10-19