Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lapkričio 16 d., ketvirtadienį, 17.00 val., kviečiame į susitikimą su kraštiete pedagoge, lituaniste, poete, prozininke Nijole Maryte Šerniūte ir jos naujo romano „Vilkų Kampo Eliza“ (leidykla „Slinktys“, 2023) sutiktuves.

Nijolė Marytė Šerniūtė mokėsi Rusnės ir Saugų (Šilutės r.) vidurinėse mokyklose. Vilniaus pedagoginiame institute studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Ji prieš išvykdama iš Lietuvos yra dirbusi Šilutės Švietimo skyriuje ir keliose mokyklose. Šilutės apylinkės yra jos protėvių žemė. Knyga „Vilkų Kampo Eliza“ svarbi ir kaip Klaipėdos krašto lietuvybės liudijimas. Pasakodama apie giminių, šeimų, žmonių, lietuvninkų ir žemaičių, likimus, autorė tarsi atskleidžia Klaipėdos devizo „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“ giluminę esmę, jo istorinį pamatą.

Kūrinys įtraukia skaitytoją nuo pat pirmų puslapių, nes jame sklandžiai, įtaigiai ir, kas itin svarbu, įdomiai papasakota dviejų šeimų, Ožkarčių ir Vilkų, istorija. Autorė meistriškai supina, suriša jų gyvenimo linijas, sukurdama tankų meninį audinį, kuriame regime jų kovą dėl būvio skaudžių istorijos kirčių fone. Centrinė kūrinio ašis – Eliza, graži, stiprios dvasios moteris, apie ją sukasi pasakojimas, čia nutoldamas prie kito personažo, čia ir vėl tuoj sugrįždamas.

dr. Alma Lapinskienė

Maloniai kviečiame dalyvauti!
Pasiteirauti tel. (8 441) 78 216

Renginys bus fotografuojamas, nuotraukos viešinamos bibliotekos reprezentaciniais tikslais.
Renginys nemokamas. Renginio afiša

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-11-07