Deivina Orchidė (Jūratė Gembutienė) – eilių kūrėja, Lietuvos išeivė, gyvenanti Airijoje.

Netikėtai jai kilo mintis įgyvendinti gražų projektą – išleisti eilėraščių ir esė knygą su nuotraukomis „PALIESKI ANGELO SPARNU“.

Tai pirmoji Deivinos Orchidės knyga, bet iki jos atsiradimo autorė dalyvavo trečiojo ir ketvirtojo eilių almanachų „Eilėraščio taku“ pristatyme, kuriems skyrė po dešimt eilėraščių.

Dar keli eilėraščiai ir esė „Motiniška eglės širdis“ buvo įtraukti į kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ paruoštą rinkinį „Kalėdinė giesmė“.

Debiutinė autorės knyga „PALIESKI ANGELO SPARNU“ – ne šiaip eilėraščių rinkinys, ji turi gilią mintį, prasmę ir gražią istoriją. Idėja išleisti rinkinį kilo sukūrus eiles apie vaikus, sergančius vėžiu, – „MAŽIEJI DIDVYRIAI“.

Rinkinyje yra apie 97 eilės, 10 esė, 120 nuotraukų ir 55 mintys. Siekiant, kad knyga įgautų gyvybės ir spalvų, atsiskleistų jos prasmė ir vertė, prie šio projekto buvo pakviesti prisijungti tiek Lietuvos, tiek po visą pasaulį išsibarstę lietuviai fotografai. Jie paaukojo po vieną ar kelias nuotraukas, papuošusias šio rinkinio puslapius.

Kiekvienas knygos puslapis pripildytas jausmų: nuo liūdesio iki džiugesio, nuo gimimo iki išėjimo į praeitį, nuo meilės iki neapykantos, nuo besišypsančių akių iki ašarų.

 

Knygą  bus galima įsigyti renginio metu

 

20 proc. lėšų nuo parduotos knygos bus skirta ne pelno siekiančiai paramos ir labdaros organizacijai „Mamų unija“, kuri rūpinasi ne tik Lietuvos vaikais, sergančiais vėžiu, bet ir jų tėveliais.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-02-20