Virtualus literatūrinis susitikimas-pokalbis su poetu, eseistu, fotografu, Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris. 2020 “
laureatu Aliumi Balbieriumi.
Alis Balbierius – poetas, eseistas, fotografas, keliautojas. Studijavo biologiją Vilniaus pedagoginiame institute (dabar Lietuvos edukologijos universitetas). 1978–1981 m. dirbo Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus moksliniu bendradarbiu Ventės rage (Šilutės r.), 1982–1992 m. buvo laikraščio „Komjaunimo tiesa“ korespondentas. Vėliau dirbo laikraščiuose „Literatūra ir menas” , „Valstiečių laikraštis“, „Vilniaus tribūna“, „Gimtasis kraštas“ įvairiose pareigose. Surengė per 30 personalinių fotografijos parodų, dalyvavo tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose. A. Balbierius yra Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos ornitologų draugijos, Gamtos fotografijos fondo narys. Spaudoje paskelbęs nemažai straipsnių gamtosaugos, kultūros, fotografijos temomis. Poeziją skelbė įvairiuose almanachuose, poezijos rinktinėse. Išleido 14 knygų. 2020 metais tapo 56-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu už eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu poetui skirta Maironio premija. Gyvena ir kuria Biržuose. Domisi Tolimųjų Rytų kultūra, keliauja po Indiją.
Apie eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“:
„Dar niekad Alio Balbieriaus poezijoje taip stipriai neskambėjo kelio motyvas: lietuviški peizažai ir molėtas tėviškės keliukas, kopimas į Himalajus, daoistinė kelio estetika ir daug kitų motyvo variacijų. Prigimtinė gamtinė pasaulėjauta, gavusi naujų impulsų iš Rytų kultūros, sufokusavo kūrybos branduolį ir platesnį kontekstą. Poetas junta vienovę su dangumi ir žeme, palaimingą Vienį, ir tai perteikia skaitytojui. Dalyvauji kosminėje apykaitoje, kur viskas teka, kinta, viską persmelkia gyvybės energija. Vienas reiškinys ar būvis lengvai pereina į kitą, priešybės randa pusiausvyrą. Kosminės vienovės jausmas įtikina pasaulio pastovumu. Maga grįžti prie savo ištakų, pajusti spirališką visa ko vyksmą, sėklos ir vaisiaus vienybę.“
Šis literatūrinis susitikimas yra projekto „Literatūriniai dialogai kitaip“ dalis.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Tiesioginę transliaciją stebėkite:

F. Bajoraičio viešosios bibliotekos feisbuko puslapyje: Facebook!Spausk čia

Youtube kanale: [youtube height=”600″ width=”1000″]https://www.youtube.com/watch?v=QOa5spAErbE&t=35s[/youtube]

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-12-01