ŽVEJO DUONA – VAIKŲ AKIMIS

 

Mes gyvename krašte, kur subėga visos mūsų upės. Jei kas galvoja, kad tai tik vandenų kraštas, tai tie labai klysta. Iš tikrųjų čia suplaukia visos žuvys, sulekia visi paukščiai, subėga žvėrys. Bet svarbiausia yra tai, kad kartu į šį kraštą atbėga mūsų mintys ir svajonės, geri ar blogi darbai. Tai kraštas, kuris visada bus išskirtinis ir niekada nepabostantis. Šiame krašte gyvenantys žmonės – išskirtiniai. O ypač žvejai. Tik, kaip visada būna, kas tyliai ir kantriai dirba bei susilieja su gamta, lieka nepastebėti ar tiesiog pamiršti.

Rusnės gamtos fondas vykdė vietos projektą „Pamario žvejų verslo tradicijų puoselėjimas ir mažosios žuvininkystės veiklos pagrindų tobulinimas“. Projekto metu surengta praktinė konferencija-stovykla, vykusi 2013 metų liepos 1–5 dienomis. Konferencijos-stovyklos metu dalyviai buvo mokomi perteikti žvejybos tradicijas ir kultūrą meninės raiškos priemonėmis, tai yra piešiant ir fotografuojant. Šios stovyklos dalyvius su fotografijos pagrindais supažindino Romualdas Vaitkus, kaip buvo statomi žvejų laivai, kurėnai, papasakojo Simas Knapkis. Žvejybos istoriją priminė Birutė Servienė. Filosofas Arvydas Juozaitis kalbėjo apie meno esmę ir prasmę.  Dailininkas Antanas Obcarskas dalyvius mokė kompozicijos meno. Virginijus Skirkevičius aptarė maisto svarbą gyvenimo dvasiai.

Vaikai ir jaunimas praktinės konferencijos-stovyklos metu ne tik klausė, bet ir patys buvo kūrėjai. Jų fotografijos darbai ir pristatomi parodoje „ŽVEJO DUONA – VAIKŲ AKIMIS”.

Projektas „Pamario žvejų verslo tradicijų puoselėjimas ir mažosios žuvininkystės veiklos pagrindų tobulinimas“ buvo finansuojamas iš Strategijos vykdytojo, VšĮ „Pasienio žuvys”, paramos vietos plėtros strategijai „Šilutės rajono ir Neringos miesto savivaldybių tvarios žuvininkystės plėtros strategijos įgyvendinimas“ Nr.4ŽPS-3-11-01 įgyvendinti. Finansavimo lėšos gautos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“ priemonę „Žuvininkystės regionų plėtros strategijų įgyvendinimas“.

 

Rusnės gamtos fondas

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2017-02-08