Jokubaitytė Regina

Jokubaitytė Regina

Etnografė.

Gimė 1957 m. gegužės 24 d. Krasnojarsko sr. (Rusija).

Regina Jokubaitytė 1964–1975 m. mokėsi Gargždų (Klaipėdos r.) 2-ojoje vidurinėje mokykloje (dab. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla), 1969-1974 m. – Gargždų vaikų muzikos mokykloje (dab. Gargždų muzikos mokykla). 1976–1980 m. studijavo chorvedybą Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas).

1980–1988 m. R. Jokubaitytė buvo Šilutės rajono kultūros namų (dab. Šilutės kultūros ir pramogų centras) meno vadovė, nuo 1988 m. – vyriausioji etnografė. Ji iki 2009 m. yra dirbusi Šilutės „Verdainės“ pagrindinėje mokykloje muzikos mokytoja.

R. Jokubaitytė 1988 m. įkūrė folkloro ansamblį „Verdainė“, kuriame subūrė įvairaus amžiaus ir profesijos žmones, besidominčius Mažosios Lietuvos etnografinio regiono folkloru ir tautosaka. Ansamblis yra respublikinių konkursų „Šilų aidai“ ir „Sidabriniai balsai“ nugalėtojas. 1992 m. pripažintas geriausiu Žemaitijos krašto ansambliu. „Verdainė“ savita tuo, kad ansamblyje dalyvauja šeimos, t.y. seneliai, tėvai, vaikai ir anūkai. Repertuare – Klaipėdos krašto, Šilutės rajone užrašytos dainos, šokiai, rateliai ir žaidimai. Šiam ansambliui, koncertuojančiam Lietuvoje ir už jos ribų (Turkija, Rusija, Latvija), už savo krašto tradicijų puoselėjimą, visuomeninę ir kultūrinę veiklą 1997 m. suteikta Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premija. 1998 m. ansamblis „Verdainė“ pripažintas kaip geriausiai pagaunantis reikiamą „bangą“ Vakarų Žemaitijoje, stengdamasis nuosekliai laikytis šišioniškių papročių ir tradicijų.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuotame „Aukso paukštės‘2007“ konkurse folkloro ansambliui „Verdainė“ skirta nominacija „Geriausias miesto folkloro ansamblis ir vadovas“.

Etnografė 1987–2001 m. vadovavo šokių ir dainų ansamblio „Rezginėlė“ vokalo grupei, kuri aktyviai dalyvavo respublikiniuose konkursuose ir laimėdavo prizines vietas. 2001 m. ansambliui iširus liko vokalinė grupė, kuri 2003 m. pasivadino „Minge“. Šio ansamblio repertuaras yra įvairus ir gausus: pasaulietinė ir sakralinė lietuvių bei užsienio autorių vokalinė muzika, išplėtotos liaudies dainos. Kolektyvas daug koncertuoja, vertinamas kaip vienas iš geriausių Šilutės rajono vokalinių ansamblių.

R. Jokubaitytė yra  Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos tarybos prie LR vyriausybės vyriausioji specialistė.

 

Literatūra:

 

1.      Morkevičienė, Birutė. „Ne todėl dainuoju, kad dainuot išmokau, o todėl, kad širdžiai norisi dainos“ [interaktyvus]. Žiūrėta 2020 m. liepos 25 d. Pamarys. 2018 m. birželio 16 d. Prieiga per internetą: http://www.pamarys.eu/ne-todel-dainuoju-kad-dainuot-ismokau-o-todel-kad-sirdziai-norisi-dainos/

 

2.      Jokubaitytė, Regina. Kas yra kas Lietuvoje 2000 m. Vilnius: UAB „Neolitas“, 2000 m., psl. 272.