K. Lindkvist foto

Lindkvist Kerstin (Kerstin Linquist)

Lindkvist Kerstin (Kerstin Linquist)

Švedijos humanitarinės organizacijos „Pagalba Lietuvai. Tikėjimas. Viltis. Meilė“ („Litauenhjälpen“) įsteigėja ir vadovė, Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatė.

Gimė 1950 m. vasario 21 d. Orebru (Örebro) žemės Svenevado mstl. (Švedija).

Švedijos pilietė Kerstin Lidkvist pradinę mokyklą (1–8 kl.) baigė Jeršio kaimo Kumlos komunoje. 1965–1967 m. dirbo vaikų aukle ir darbininke benzino kolonėlėje. 1967–1968 m. mokėsi ir įgijo namų ūkio ekonomės specialybę. 1968 m. atvyko gyventi į pietinę Švedijos dalį Blėkingę. 1969–1992 m. dirbo keramikos mokytoja, turėjo gėlių parduotuvę.

Kerstin Lindkvist augino savo 6 vaikus ir dar priglaudė 26 svetimus vaikus. Ji nuo 1992 m. dėl silpnos sveikatos tapo bedarbe. 1992 m. įsteigė savo labdaros organizaciją „Pagalba Lietuvai. Tikėjimas. Viltis. Meilė“ („Litauenhjälpen“). Jos tikslas – padėti Lietuvos vaikams, daugiavaikėms šeimoms, vienišiems ir sergantiems žmonėms, seneliams.  Kerstin Lindkvist nuo 1993 m. kartą per mėnesį lankydavosi Lietuvoje, daugiausia – Šilutės rajone. Tuo metu į Lietuvą ji atsiuntė 300 sunkvežimių su labdara, kuri buvo išdalinta Šilutės rajono mokykloms, ligoninėms, senelių namams, daugiavaikėms šeimoms, invalidų draugijoms ir kt. pagalbos reikalingiems žmonėms.

Ši kilni moteris per 25 veiklos metus subūrė per 400 savanorių komandą Švedijoje ir Lietuvoje, į Švediją nuvežė apie 1 000 lietuvių. Jos pastangomis į Švediją pasisemti žinių neįgaliųjų slaugymo srityje keliavo Lietuvos medikai ir slaugytojai. Visus šiuos metus minėta organizacija rinko lėšas neįgalių vaikų operacijoms.

Kerstin Lindkvist prisidėjo prie to, jog ne tik Šilutės kraštas, bet ir visa Lietuva žengtų didelį žingsnį pirmyn daugelyje sričių. Viena jų – neįgaliųjų integravimas į visuomenę.1997 m. ji įkūrė Lietuvos vaikų gydymo fondą ir suteikė medicininę pagalbą Lietuvos neįgaliems ir sunkiai sergantiems vaikams. 1999 m. tapo Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos laureate. Stoniškių seniūnijos (Pagėgių sav.) garbės gyventoja (1998), Pagėgių garbės pilietė (2022).

 

Literatūra:

 

1.      Sodonis, Saulius. Adventas – ne tik susikaupimo, bet ir padėkos metas [interaktyvus]. Šilokarčema, 2012 m. gruodžio 21 d. [Žiūrėta 2022 m. gegužės 18 d.]. Prieiga per internetą: https://www.silokarcema.lt/naujiena/51_adventas--ne-tik-susikaupimo-bet-ir-padekos-metas.html.

2.       Šilutės kraštas: enciklopedinis žodynas. Šilutė: Prūsija, 2000, psl. 242.