F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prisimintas tautos kelias į laisvę

Šarūno Laužiko paroda2011 vasario 17 d., Loreta Liutkutė

Vasario penkioliktos dienos popietę neabejingi savo krašto ir Lietuvos istorijai šilutiškiai rinkosi į iš LPS Šilutės iniciatyvinės grupės nario Šarūno Laužiko asmeninės kolekcijos parengtos dokumentų ekspozicijos „Akimirkos, tapusios gyvenimu“ atidarymą. Ekspozicija iš renginių ciklo „Atmintis”.

Dvidešimt laisvės pavasarių“ apkeliavo, galima sakyti, visą Šilutės rajoną. Tokiu būdu buvo suteikta galimybė visiems, norintiems prisiminti ir iš arčiau pažvelgti į svarbų mūsų istorijai etapą – Sąjūdžio susiformavimą, nulėmusį kelią į Lietuvos nepriklausomybę.
Ekspozicijos atidarymo metu kalbėta apie tai, kaip kūrėsi LPS Šilutės iniciatyvinė grupė, kuri, anot Š. Laužiko, buvo viena radikaliausių Lietuvoje. Prisimintas Vydūno klubo įsikūrimas (1987 m.), kurį galima vadinti vienu pirmųjų impulsų, paskatinusių Sąjūdžio gimimą Šilutėje. Atgaivinti prisiminimai apie Sąjūdžio veiklą ir pagrindinį tikslą – suvienyti tautą ir iškovoti Lietuvai laisvę. Renginio vedėjas Marijus Budraitis, atsižvelgdamas į dabartinę Lietuvos situaciją ir tvyrančias prieštaringas nuotaikas, iškėlė klausimą, ar šis tikslas yra pilnai pasiektas. Š. Laužiko manymu, Sąjūdžio misija įvykdyta, o toliau mūsų, kaip tautos, vienybė priklausė ir priklausys nuo užsibrėžtų tikslų, veiklos ir noro jaustis vienos tautos vaikais.

Diskutuota ir apie tai, kaip nepriklausomybė vertinama šiomis dienomis. Ne paslaptis, kad kai kurie žmonės jaučiasi nusivylę, nes manė kovojantys už „kitokią” laisvę, tačiau pamirštama, kad savo gerovę dažnu atveju kasdien mes kuriame patys, todėl visiems būtina ieškoti naujų galimybių ir įdėti daugiau pastangų, kad gyventume geriau.

Neliko pamiršti ir Š. Laužiko bei A. Varno, burine jachta apiplaukusio apie pasaulį, jaunystės kelionių įspūdžiai, kuriuos, kaip ir Vydūno klubo veiklos Šilutėje bei Sąjūdžio veiklos fotoaparatu užfiksuotas akimirkas, galima pamatyti F. Bajoraičio viešoje bibliotekoje veikiančioje parodoje iki šių metų vasario 28 d.

Spausdinti
Facebook komentarai