„E. pamoka” Pamario bibliotekose

e-igudziai2012 m. kovo 29 d., Sandra Jablonskienė

Ragindama prisijungti prie akcijos „E.įgūdžių savaitė 2012″, organizuojamos visoje Lietuvoje,  Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kovo 28 d. pakvietė moksleivius dalyvauti tiesioginėje „E. Pamoka” transliacijoje.  Jos tikslas – informuoti jaunimą apie studijų ir karjeros galimybes informacinių technologijų srityje bei skatinti rinktis paklausias specialybes.

Lietuvos informacinių technologijų įmonių specialistai aiškino moksleiviams, kaip kurti savo karjerą IT rinkoje, taip pat kalbėjo apie IT srities specialistų poreikį po penkerių metų. Giedrius Dzekunskas, „Barclays” technologijų centro vadovas pastebėjo, kad net 50% pasaulio profesijų sudarys IT specialistai: kompiuterinės, programinės įrangos ir web programuotojai, duomenų bazių administratoriai, kompiuterinių sistemų analitikai ir kt. Šiuo metu Lietuvoje itin trūksta kompiuterinių tinklų specialistų, JAVA programuotojų.
Raimonda Stulgaitė, Strategic Staffing Solutions International projektų vadovė skatino merginas rinktis IT srities specialybę, nes moterų tarpe yra labai daug gabių specialisčių.
Pamokos metu pristatyti reportažai, kurie atskleidė  moksleivių žinias susijusias su e-įgūdžiais. „Microsoft” atstovas Mindaugas Glodas pasakojo, kaip jam pavyko pasiekti karjeros aukštumų. Jis minėjo, kad ateityje kompiuterinio raštingumo įgūdžiai taps būtinybe darbo rinkoje.
Labai įdomus reportažas buvo apie tai, kaip šiuolaikinėje medicinoje naudojamos pačios moderniausios IT, kurios šiai dienai viena be kitos nebegali egzistuoti.  Monika Jadzevičiūtė, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų gydytoja ergoterapeutė, supažindino su šiuolaikinėje medicinoje taikomais koordinacijos ir kitų motorikos sutrikimų gydymo būdais. Jokūbas Laukaitis, Vilniaus licėjaus moksleivis, jaunasis verslininkas, pradėjęs savo verslą būdamas 15 metų, kalbėjo tema „Kaip įkurti verslą sėdint mokyklos suole”. Jis davė nemažai vertingų patarimų moksleiviams, norintiems užsidirbti arba pradėti savo verslą.
„E.pamokoje” buvo laukiama kuo daugiau dalyvių, nes tikėtasi pasiekti didžiausios tiesioginės transliacijos internetu rekordą Lietuvoje. Šį rekordą pasiekti padėjo ir Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojai Laura Martinkienė, Laimutė Riebždienė ir Kazys Anicetas Norvilas, į „E.pamoką” atvedę 7 ir 10 klasių moksleivius (50 mokinių). Neabejingi šiam įvykiui buvo ir viešosios bibliotekos Rusnės, Vilkyčių, Katyčių, Ž. Naumiesčio, Grabupių  ir Juknaičių filialai, surengę „E. pamoką” moksleiviams.

rusne_filiale

Spausdinti
Facebook komentarai