Surengtas seminaras „Žmogiškųjų išteklių kompetencijų tobulinimas darbo rinkoje”

darbo_birzos_seminar2012 m. balandžio 6 d., Dalia Vasiliauskytė

Balandžio 5 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Žmogiškųjų išteklių kompetencijų tobulinimas darbo rinkoje”, kurio metu su rajono gyventojais susitiko Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas, vyr. specialistė Danė Mongirdienė ir vyr. specialistas Vingirdas Pielikys.

Pradžioje A. Šašilkinas aptarė bendrą Lietuvos, taip pat ir Šilutės rajono, darbo rinkos situaciją. Nedarbo lygis Lietuvoje 2012 m. kovo 1 d. yra 11,8% (243,1 tūkst.). Šilutės rajone nedarbo lygis didesnis nei bendras šalies vidurkis – 14,7%. Per 2012 m. I ketvirtį Šilutės skyriuje užsiregistravo 1741 darbingo amžiaus gyventojas, iš viso registruoti 4654 asmenys. Iš jų įsidarbino 336.
Seminaro metu paaiškėjo, kad vyrų bedarbių yra daugiau (57,6%) nei moterų (42,4%). Deja, didelis bedarbių skaičius yra tarp ką tik mokslus mokyklose baigusio jaunimo ir jaunimo iki 25 m. – apie 16 %. Nors pastebėta, kad nemaža dalis užsiregistravusių yra nebaigę pagrindinės mokyklos, o tai ypač sunkina darbo paieškas.
Pasak vyr. specialistės D. Mongirdienės apie 2,5 tūkst. asmenų, užsiregistravusių darbo biržoje, yra be profesijų. Norintys įgyti specialybę yra siunčiami į mokymus, nes darbo rinkoje pastebimas tam tikrų profesijų trūkumas.
D. Mongirdienės teigimu šiuo metu labiausiai darbdaviams reikia aukštos kvalifikacijos specialistų (gydytojų, kompiuterijos specialistų), aptarnavimo sferos specialistų (pardavėjų, padavėjų, automobilių vairuotojų ir pan.), plataus profilio statybininkų. Prie mažiausiai reikalingų specialistų yra priskiriami administratoriai, turizmo vadybininkai, mokytojai, kirpėjai.
Darbdaviai gali naudotis galimybe įdarbinti asmenis subsidijuojant darbuotojo atlyginimą net iki 50%. Pagal šią programą sausio mėn. buvo įdarbinti 33 žmonės., vasario mėn. – 20, kovo mėn. – 41.
Darbdaviai ir norintieji įsidarbinti turi puikią galimybę tai padaryti per viešųjų darbų programą, kuri pastaraisiais metais labai paklausi. 2011 m. tokiu būdu laikinai įdarbinta apie 700 asmenų.
Daugiau informacijos apie darbo biržos veiklą ir teikiamas paslaugas galima rasti internetiniame tinklalapyje www.ldb.lt

Spausdinti
Facebook komentarai