Mindaugas Milinis skaitytojams pristatė antrąją „Afganistano kariai” knygą

milinis_afganistanas_0052012 balandžio 20 d., Rita Blauzdytė

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta antroji kraštiečio, žurnalisto Mindaugo Milinio knyga „Afganistano kariai”. Mindaugas Milinis yra Lietuvos žurnalistas, leidėjas, politikos ir ekonomikos aktualijų redaktorius. Dirbo „Balticum” televizijoje, buvo publicistinės laidos „Tavo problemos” ir sportinės laidos „Riteriai” kūrėjas, išleido fotoalbumą „Neringai 45″, knygą „Paskutinieji Kuršių Nerijos betonuotojai” bei publicistines knygas „Afganistano kariai”.

Mindaugo Milinio pristatyta antroji „Afganistano kariai” knyga yra apie 1979-1989 m. Sovietų Sąjungos karą Afganistane. Autorius tęsė tiriamąjį darbą, pradėtą 2010 m. išleistoje Lietuvos Afganistano karo veteranų prisiminimų knygoje „Afganistano kariai. Atsiminimai po trisdešimties metų”, šįkart susitelkdamas į karo priežastis. Knygoje remiamasi kadaise visiškai slaptais, dabar jau išslaptintais SSRS vadovų dokumentais, pateikiama detali istorinė medžiaga apie žiaurią ir intriguojančią Afganistano karo pradžią.
Knygoje keliami retoriniai klausimai: Kodėl kilo šis karas? Kam Sovietų Sąjungai reikėjo Afganistano? Kodėl 18-19 metų vaikinai buvo verčiami atlikti kažkokią „internacionalinę pareigą” ir savo krauju rašyti jiems visiškai svetimo karo istoriją? „Nesu tikras, ar į šiuos klausimus išvis kada nors pavyks atsakyti.  Manau, kad jie mus kamuos dar ilgai. Juo labiau, kad ir šiandien, praėjus dvidešimčiai metų nuo sovietų armijos išvedimo iš Afganistano, pačiame tos svetimos ir nesvetingos šalies vidury budi lietuvių kariai” – teigė M. Milinis.
Apie karą Afganistane bei kraštiečio M. Milinio knygą kalbėjo lituanistas Anatolijus Žibaitis, muzikinį foną kūrė Adolfas Nausėda.

milinis_afganistanas_011

 

Spausdinti
Facebook komentarai