Interneto bendravimo galimybės

inkakliu_dalyviai2012 m. gegužės 22 d., Palmyra Jančauskienė

Minint Pasaulinės informacinės visuomenės dieną surengtas virtualus tiltas Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos trijų filialų lankytojams: Šilutės miesto, Inkaklių ir Vilkyčių. Tiesioginės transliacijos metu trijų bibliotekų lankytojų bendravimui buvo naudojamasi SKYPE programa. Diskusijų tema – „Internetas :bendravimo galimybės, naujovės, saugumas”.

Joje dalyvavo 1-8 klasių mokiniai. Jie susidomėję stebėjo bendraamžius.
Inkaklių filialo bibliotekininkė Daiva Milkerienė pateikė klausimą: „Kas tai yra „Draugiškas internetas”? Mažieji klausytojai nežinojo. Jiems buvo detaliai paaiškinta, kad tai svetainė, kurioje supažindinama, kaip saugiai naudotis interneto galimybėmis ir kokie tyko pavojai. Dalyviai drąsiai klausinėjo vieni kitų, kokiose svetainėse galima bendrauti vaizdo ir garso pagalba arba susirašinėti. Jie daug žinojo apie bendravimo galimybes ir naujoves.
Būdami svetainių vartotojais turime būti atidūs, nes ne visą asmeninę informaciją apie save galime skelbti internete. Apie tai papasakojo Vilkyčių filialo bibliotekininkė Palmyra Jančauskienė.
Šilutės miesto filialo lankytoja Justina M. labai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mergaitė žinojo, kaip bendrauti internetu : pokalbių svetainėse, socialinių tinklų svetainėse, forumuose, interneto telefonijos programomis (SKYPE). Šios galimybės aktualios ir vyresnio amžiaus žmonėms. Labai patogu ir pigu, jei reikia bendrauti su artimaisiais, gyvenančiais kituose Lietuvos miestuose ar kitose šalyse.
Virtualaus tilto dalyviams labai patiko toks bendravimas, kai galima kalbėtis ir matyti vienu metu trijų bibliotekų lankytojus. Pasibaigus renginiui buvo pateiktas klausimas: „Kada vėl galėsime dalyvauti tokiame renginyje?”

dscf4328kopija

Spausdinti
Facebook komentarai