Bibliotekos duris pravėrus…

2012-09-1920012 m. rugsėjo 19 d., Inkaklių filialas

 

Rugsėjo 19 d. nuo pat ryto Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale šurmuliavo Švėkšnos „Saulės” gimnazijos Inkaklių skyriaus pirmokėliai. Tądien jie pirmą kartą susipažino su biblioteka.

– Kas yra biblioteka vaikams? – klausė bibliotekininkė pirmokėlių.
Vaikai pasakojo, kad biblioteka, tai vieta, kur yra daug knygų, kur galima skaityti, susitikti su draugais.
Išties biblioteka, tai knygų namai, kur galima pasiskolinti knygą į namus, ją perskaityti ir vėl grąžinti knygą į biblioteką. Tai vieta, kur vaikai gali pasisemti žinių, lavinti vaizduotę, ugdyti kalbos turtingumą, tobulėti. Kai kam tai ir pirmoji pažintis su vaikiškomis knygelėmis: pasakomis, eilėraštukais, pasakojimais.
Įdomiai pasakojo bibliotekininkė apie bibliotekos taisykles, knygų tvarką lentynose. Kartu su vaikais aptarinėjo kaip skaityti knygeles, kad jos ilgam išliktų gražios ir tvarkingos. Bet įdomiausia buvo pavartyti naują, spalvingą knygelę, pasigrožėti jos spalvingomis iliustracijomis, skaityti žodžius didelėmis aiškiomis raidėmis ir pirmą kartą išsirinkti knygelę pačiam. Pasirodo tai ne taip paprasta, juk ir knygelių yra įvairių. Vienose pasakos, kitose įdomios istorijos, trečiose gudrūs pamokymai, dar kitose mįslės, dainelės ir visos viena už kitą gražesnės, spalvingesnės. Čia į pagalba ateina bibliotekininkė, kuri visada patars ir padės išsirinkti reikiamą knygą. Bibliotekoje galima rasti daug ko įdomaus: čia ne vien knygos, žurnaliukai, bet ir kompiuteriai, vaizdo kasetės, muzikiniai diskai, žaidimai.
Pirmokėliai nešini knygelėmis oriai žengė iš bibliotekos, šiandien jie tapo bibliotekos skaitytojais.

Spausdinti
Facebook komentarai