Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks „Europrotų“ rudens sezono turnyrai

150x100„Europrotų” rudens sezono metu vyks 4 žaidimo turnyrai, kurie numatyti lapkričio 7, 14, 21 ir 28 dienomis 17.00 val. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Šis daugelyje pasaulio šalių populiarus žaidimas kviečia komandas varžytis savo žiniomis ir logika – atsakyti į įvairius klausimus ir taip rinkti taškus. „Europrotų” turnyro pagrindinė tema bus Europos žemyno kultūra, sportas, istorija, geografija, maistas ir kitos sritys.
Žaidime kviečiami dalyvauti visi norintieji, pakanka surinkti komandą, kurią sudarytų 4–6 nariai. „Europrotų” žaidimai bus organizuojami pagal tradicines protų kovų taisykles. Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Pergalė skiriama komandai, per žaidimą teisingai atsakiusiai į daugiausia klausimų. Daugiausia taškų per visą turnyrą surinkusi komanda taps sezono nugalėtoja.

Rudens sezono protų kovose vėl kviečiami dalyvauti įvairiausio amžiaus žmonės – nuo moksleivių iki senjorų. Skatinsime, kad vienoje komandoje būtų kuo įvairesnio amžiaus narių – jei įregistruosite bent po vieną dalyvį iki 18 ir per 50 metų amžiaus, už tai skirsime papildomų taškų. Taip siekiame, kad, minint Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus, šie žaidimai prisidėtų prie aktyvesnio kartų bendravimo. Tad jaunimą raginame į žaidimus vestis tėvus, senelius ir, atvirkščiai, – senelių labai lauksime su anūkais.
Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai; antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą; ketvirtasis turas bus vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija; penktajame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, kalbos ir pan.
Atsakydamos į klausimus komandos galės naudotis savo žiniomis ir loginiu mąstymu. Bet kokios pagalbinės priemonės – elektroniniai įrenginiai, telefonai, kompiuteriai, knygos – žaidimo metu bus draudžiamos.
Antrasis „Europrotų” sezonas lapkričio mėnesį vyks daugiau nei dvidešimtyje miestų ir miestelių visoje Lietuvoje. Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komandos nariai, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Registruotis į rudens sezono „Europrotų” turnyrą galima tel. (8 441) 77137 arba atėjus į F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyrių (Tilžės g. 10, I a.).

Spausdinti
Facebook komentarai