Šilutėje bus pristatoma Arvydo Juozaičio naujausia knyga „Gyvųjų teatras“

juozaitisVasario 15 d. 16.00 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks rašytojo, filosofo dr. Arvydo Juozaičio knygos „Gyvųjų teatras“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi. „Šešios dramos – šešios istorijos. Visi jų herojai ir antiherojai gyvena Lietuvoje. Vienija juos žemė ir aistra gyventi. Istoriniai likimai sugulė į šešis draminius pasakojimus, padedančius aiškiau matyti tėvynės, laiko ir erdvės kontūrus. Pirmosios dramos pradžia – 1236 metai, paskutiniosios pabaiga – 1945 metai. Vargu ar reikia aiškinti, kokie tai buvo metai Lietuvos istorijoje“ – rašo autorius knygos anotacijoje. Knygą sudarančiose pjesėse dramaturgas prikelia visą galeriją istorinių Lietuvos asmenybių: sosto atsisakęs karaliaus Mindaugo sūnus Vaišvilkas, imperatorienė Luizė ir prezidentienė Smetonienė, garsėjusios moterišku valdymo menu, neprisitaikantis menininkas Čiurlionis, imperines utopijas rezgę Pilsudskis ir Dzeržinskis, pulkas sovietinės Lietuvos kūrėjų. Tai tik keletas realiai egzistavusių personų, kurias autorius perkėlė į savo naujausią kūrinį.

Knyga išleista 2012 metais Rašytojų sąjungos leidykloje. Jos pristatymai, vykę Vilniuje, Klaipėdoje, Pagėgiuose, sulaukė didžiulio skaitytojų ir žiūrovų susidomėjimo, nes autorius įtaigiai ir vaizdingai pasakoja apie kurtas dramas, apie personažų asmenybes ir charakterius, iškelia ne vieną intriguojantį istorijos siužetą. Klaipėdos krašto skaitytojai labiausiai turėtų susidomėti istorine drama „Luizė I“, kurios veiksmas vyksta 1807 m. Klaipėdoje, tuometiniame Memelyje, laikinojoje Prūsijos sostinėje. Šioje dramoje atskleidžiami ne tik tuometiniai Prūsijoje vykę politiniai įvykiai, tačiau kuriamas labai įdomus bei savitas karalienės Luizės paveikslas. Pagal šį kūrinį, remiantis karalienės Luizės istorija, Klaipėdos dramos teatre ketinama statyti spektaklį.
Dr. A. Juozaitis visada drąsus ir ištikimas savo principams, nuolatos gyvenantis tautos reikalais. 1988 m. jis buvo Sąjūdžio leidinio „Sąjūdžio žinios“ redaktorius ir leidėjas, 1990 m. savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ vienas iš steigėjų, redaktorius ir leidėjas; 1995–2000 m. žurnalo „Naujoji Romuva“ vyriausiasis redaktorius. Yra išleidęs per 20 knygų, pagal jo pjeses pastatyta spektaklių, dokumentinis filmas. Yra apdovanotas ne viena literatūrine premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino Penktojo laipsnio ordinu. Vienas iš paskutiniųjų įvertinimų – 2012 metų Liudviko Rėzos premija, kuri Neringos savivaldybės tarybos sprendimu skirta įvertinant A.  Juozaičio  pastangas puoselėti lituanistinės kultūros tradiciją, aktualią šių dienų Neringoje, Klaipėdoje ir Kaliningrado srityje, įtaigią regiono istorijos ir kultūros interpretaciją kūrinyje „Karalių miestas be karalių“. Jis buvo pirmojo L. Rėzos kultūros centro kuratoriumo narys, pritaręs šio susibūrimo idėjai, aktualizuojančiai L. Rėzos reikšmę regiono (Mažosios Lietuvos) kultūros paveldui.
Į susitikimą su šilutiškiais kartu su knygos autoriumi dr. A. Juozaičiu atvyks Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė dr. Silva Pocytė. Tekstus iš pristatomos knygos skaitys Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistai. Renginys skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Spausdinti
Facebook komentarai