T.Griškevičiaus nuotraukose – Pietų Amerikos kasdienybė

fotomenininkas tomas grikeviius2013 m. vasario 20 d., Dalia Pupšytė

 

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos pastogėlėje (IVa.) eksponuojama fotografo ir keliautojo Tomo Griškevičiaus nuotraukų paroda „Lotynų Amerikos žmonės ir jų gyvenimai”. Nuotraukose T. Griškevičiaus įamžino akimirkas ir vaizdus iš trejus metus trukusių kelionių po Argentiną, Paragvajų, Čilę, Urugvajų, Boliviją, Peru, Ekvadorą ir Braziliją.
Paroda surengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, skirta Lotynų Amerikos valstybių ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 20-mečiui.

Dauguma Lotynų Amerikos valstybių Lietuvos nepriklausomybę pripažino ir diplomatinius santykius su Lietuva užmezgė 1991-1992 metais. Tik Urugvajus niekada nepripažino sovietų įvykdytos Lietuvos aneksijos, todėl diplomatiniai santykiai su šia šalimi formaliai nebuvo nutrūkę.
Pietų Amerikoje likę iškilių Lietuvos mokslininkų ir menininkų pėdsakai. XIX a. Čilėje gyvenęs Vilniaus universiteto auklėtinis mineralogas, geologas, chemikas ir paleontologas Ignotas Domeika reformavo Čilės švietimo sistemą, buvo Čilės universiteto rektorius, tapo Čilės garbės piliečiu.
Paleontologas Kazimieras Šlapelis buvo vienas pirmųjų Argentinos lakūnų, jo vardu pavadintas Alto Rio Sengero oro uostas. Už nuopelnus Bolivijos kultūrai Bolivijos vyriausybė tapytoją Joną Rimšą 1950 m. apdovanojo aukščiausiu civiliams skiriamu ordinu.
Lotynų Amerikoje, daugiausia Argentinoje ir Brazilijoje, gyvena apie pusė milijono lietuvių kilmės asmenų. Buenos Airėse nuo 2001 m. veikia Lietuvos ambasada Argentinoje, kuri taip pat akredituota Brazilijai, Čilei ir Urugvajui.
T. Griškevičiaus nuotraukų paroda kviečia susipažinti su Lotynų Amerikos šalių gyventojais, jų papročiais ir gyvenimo būdu, skirtingų kultūrų atstovų veidais, egzotiška gamta ir netikėtais atradimais. Visos nuotraukos demonstruojamos parodoje yra juodai baltos, šitaip autorius stengėsi sukurti parodos vientisumą. 2008-2011 metais fotografas gyveno Pietų Amerikoje. Daugelį žmonių, kurie įamžinti nuotraukose fotografas pažinojau asmeniškai. Pas kai kuriuos gyveno, iš kitų tiesiog sulaukdavo pagalbos.
Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje paroda veiks iki kovo 15d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Spausdinti
Facebook komentarai