Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Kintuose

kintai12013 m. gegužės 14 d., Sigita Kasparavičienė

 

„Ar kas uždegs vaškinę žvakę,
Kai smėlio kauburį supils?
Už sunkų kelią, baugią naktį
Ar kas mus, knygnešius, atmins?”

Šiais knygnešių dainos žodžiais Kintuose pradėtas renginys, skirtas paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Renginio vedėja, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyr. bibliotekininkė, pastebėjo, kad kol susirenkame į tokius renginius, tol atminsime tuos, kurie kovojo už kalbos, spaudos ir šalies laisvę.

Dalyvauti Kintų filialo surengtame minėjime, vykusiame Kintų Vydūno kultūros centre, pakviestas neeilinis svečias – 10 metų tremtyje gyvenęs Algis Augustaitis (Vilnius). Algis Augustaitis – rašytojas, tapytojas, buvęs sportininkas, žymus šachmatų treneris, verslininkas kintiškiams pristatė beveik prieš metus išleistą autobiografinę knygą „Kitur yra manyje”. Iš autoriaus lūpų išgirdome brandaus žmogaus požiūrį į gyvenimą, gyvenimo išbandymus, tikėjimą, savasties paieškas. Anot svečio, tai knyga apie „pagrindinio herojaus – mano giminės – kelionę per „dykumą”, t. y. per gyvenimą. Tai poema darbui, pagarba sportui, kuris man buvo ne tik pomėgis, bet ir darbas, kuris auklėjo mane, mano vaikus, kuris parodė kelią į aukščiausias Europos viršūnes mano anūkams. Socialistinio rojaus fragmentai, komunistinės pasaulėžiūros grimasos ir smegduobės. Kelias į tikėjimą, į Dievą ir pas Dievą”.
Svečias pristatė ne tik savo knygą, bet ir autorinę tapybos darbų parodą. Nors dailės mokslų krimsti neteko, tačiau Algis Augustaitis kaip tapytojas yra gerai žinomas Lietuvos parodų lankytojams (surengtos autorinės dailės parodos Kaune, Kėdainiuose, Ignalinoje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniuje). Galime didžiuotis, kad kintiškiai sulaukė šio autoriaus parodos pirmieji Šilutės rajone.
Renginio dalyviams dainavo ir gitara grojo Žemaičių krašto etnokultūros centro vadovas Valerijonas Krutikovas. Baigiantis minėjimui padėkota atvykusiems svečiams, o Algis Augustaitis prižadėjo, jog dar ne kartą atvyks pas kintiškius.
Nesuspėjusieji renginio metu aplankyti Algio Augustaičio tapybos darbų parodos yra maloniai laukiami Kintų Vydūno kultūros centro palėpėje iki gegužės 20 dienos.

kintai2

kintai3

kintai4

Spausdinti
Facebook komentarai