Nuotrauka

Šilutiškė bibliotekininkė taps vietos jaunimo savanorių mentore

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka 2013–2015 m. laikotarpiu dalyvauja VšĮ „Užsienio kalbų mokymo centro”, Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir kitų partnerių projekte „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra per savanoriškos veiklos stiprinimą bibliotekose: „Bibliotekos jaunimui” (projektą finansuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Europos socialinio fondo agentūra).

Projekto vykdymui atrinkta 40 mentorių iš Lietuvos viešųjų bibliotekų, kurie burs vietos savanorius, praves jiems praktiką savo bibliotekoje.
Džiaugiamės, kad į šių mentorių tarpą pateko ir mūsų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Ingrida Zakaraitė, kuri jau vyko į pirmuosius mokymus Anykščiuose. Mokymai apėmė ne tik savanoriško darbo organizavimo aspektus, bet ir neformaliojo ugdymo, darbo komandoje organizavimo, konfliktų valdymo ir bendravimo psichologijos klausimus. Užsiėmimus vedė kompetentingos lektorės, turinčios ilgametę savanorio ir savanoriškos veiklos organizavimo patirtį. Mokymų metu pristatytas projektas ir būsimos veiklos – bibliotekose planuojamos įgyvendinti penkios savanoriškos veiklos programų temos: kraštotyra (organizuojama vasaros stovyklos forma), renginių ir parodų organizavimas bibliotekoje, garsiniai skaitymai lankytojams, vaikų užimtumo organizavimas bei 3D modeliavimas informacinių technologijų pagalba. Viena iš šių programų 2014 m. bus vykdoma ir Šilutėje. Šio projekto rėmuose savanoriais tampa nedirbantis ir nesimokantis jaunimas nuo 18 m. iki 29 m.
Projekto įgyvendinimas leis ne tik praturtinti biblioteką bendruomenei naudinga, įdomia veikla, bet ir suteiks savanoriams galimybę atrasti save, lavinti turimus gabumus ir puikiai leisti laiką kartu su bendraminčiais.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_10_23_mentoryste{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai