Paroda, skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 25-mečiui

p10406622013 m. spalio 29 d., Diana Formanikaitė

Spalio 25 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko fotodokumentikos parodos „Sąjūdis Šilutėje”, skirtos Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 25-mečiui, atidarymas. Ją parengė viešosios bibliotekos bibliotekininkai, naudodamiesi Šarūno Laužiko ir bibliotekos fotodokumentikos archyvais.

Parodos pristatymo metu atsiminimais mielai dalijosi aktyvus Lietuvos laisvės gynėjas, Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Šarūnas Laužikas ir Sąjūdžio iniciatyvinei grupei pirmininkavęs Virgilijus Skirkevičius. Pasak vicemero Š. Laužiko, susipažinusiems su paroda bus primintos Šilutės Sąjūdžio ištakos: „Šilutėje prasidėjęs Sąjūdis suvienijo iki tol veikusias paskiras neformalų iniciatyvas. Vienas iš tokių judėjimų – Šilutės Vydūno klubas. Įvairūs kultūriniai, intelektualūs susirinkimai suburdavo vydūniečius, kraštotyrininkus, žaliųjų judėjimo aktyvistus, kurie sudarė Šilutės Sąjūdžio branduolį”. V. Skirkevičius kalbėjo: „Kad žmogus būtų laimingas, jam reikalinga laisvė, lygybė, brolybė. Tai socialistų šūkis, bet jis svarbus kiekvienam žmogui. Brolybė padeda kurti įvairius dalykus. Su mumis buvo ir komjaunuoliai, mums reikėjo susitaikyti ir daryti revoliuciją. Mes esame maža tauta, bet ėjome į kovą, tikėdami, kad būsime lygūs, tikėjome valstybės, žmogaus laisve. Žmogaus laisvė nėra tai, kad darau ką noriu. Žmogaus laisvė yra daryti, ką mąsto jo protas ir sako širdis. Vydūnas sakė, kad esam tos giminės, kuri eina iš tamsos į šviesą. Labai svarbu, kad Lietuva nebūtų okupuota, jaustumėmės joje laisvi”.
Svečiai ragino ir susirinkusiuosius, tarp kurių buvo ir Gardamo miestelio kunigas Antanas Gylys, papasakoti savo atsiminimus.

p1040667

 

Spausdinti
Facebook komentarai