Skaitėme eiles, kūrėme paveikslus iš medžių lapų

pa2600102013 m. spalio 29 d., Daiva Milkerienė

Spalio 26 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko baigiamasis renginys vaikams „Rudenėly lapai krinta” iš renginių ciklo „Atostogauju bibliotekoje”. Per rudens mokinių atostogas vaikai su savo mamytėmis rinkosi į biblioteką, kur vieni kitiems skaitė eiles apie rudens grožį, spalvas ir kitus rudens ypatumus.

Vėliau visi bendrai inscenizavo eilėraštį „Daržovių puota”. Truputį pajudėję ir apšilę visi kartu sėdome kurti darbelius iš džiovintų medžių lapų. Kūrėme paveikslus – vieni drugelius, kiti gyvūnėlius ar paukščius. Darbeliai gavosi įvairūs ir nuostabus, pačių vaikų sukurti.
Prisiminėme ir aptarėme ankstesnius susitikimus vasara, kai skaitėme eiles apie vėją ir darėme vėjo malūnėlius, deklamavome eiles apie akmenėlius ir spalvinome juos su akvarele. Vaikai apie šiuos renginius bibliotekoje atsiliepė tik gerai ir džiaugėsi savo gebėjimais, kuriuos įgijo skaitant, deklamuojant eiles, susipažinę su naujomis kūrybos medžiagomis. Dalyvavusių vaikų amžius buvo įvairus – nuo penkerių iki penkiolikos metų. Tai, kad įvairaus amžiaus vaikai noriai lanko bibliotekos renginius, ypač mokinių atostogų metu, rodo, kad biblioteka yra traukos centras, kur galima ne tik pasirinkti skaitymui knygas, bet joje yra ir sukuriamos sąlygas lavinti vaizduotę, ugdyti meninius gabumus bei turiningai leisti laisvalaikį.

 

12

 

Spausdinti
Facebook komentarai