Pirmoji Šilutėje mokslinė kavinė kviečia padiskutuoti apie retus paukščius, kuriems labai reikalingas žmogus

aw poster final lt mLapkričio 15 d., penktadienį, nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas pakvies į pirmąją Šilutėje atvirą diskusiją Café Scientifique formatu, apie globaliai nykstančias paukščių rūšis, nykimo pasekmes biologinei įvairovei ir kodėl mes visi su tuo susiję. Diskusija vyks Šilutės rajono savivaldybės
Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Tilžės g. 10, nuo 19.00 iki 21.00 valandos. Įėjimas nemokamas.

Diskusijos tikslas – sukviesti aplinkosauginiam kontekstui neabejingus šilutiškius padiskutuoti su šios srities ekspertais aktualiomis temomis ne akademinėje aplinkoje. Diskusijos tema – biologinės įvairovės apsauga: kaip mes galime padėti nykstančioms rūšims, ar saugodami jas pagerinsime ekosistemų būklę, o gal net patenkinsime savo reikmes?

Temos aktualumą pristatys mokslininkai iš Vakarų Europos bei Lietuvos gamtos tyrimų institutų. Moderuojama diskusija vyks lietuvių kalba, su pranešimų ir klausimų – atsakymų vertimu iš/į anglų kalbą.

Mokslinė kavinė arba Café Scientifique – tai vieta, kur kiekvienas gali patyrinėti mokslo aktualijas, atradimus ir idėjas. Pirmosios mokslinės kavinės įvyko Lidse, Didžiojoje Britanijoje, 1998 m. Jos netruko pasklisti po visą šalį, o greitai išpopuliarėjo ir plačiau Senajame žemyne. Mokslinė kavinė yra atvira debatų erdvė, skatinanti plačiosios visuomenės aktyvesnį domėjimąsi mokslu. Mokslinės kavinės tikslas, ištraukti mokslą iš tradicinių akademinių erdvių ir atsisakant įmantrios terminijos pademonstruoti jo prieinamumą ir integralumą.
Visuomenei atvira Café Scientifique, geras vakarų šalių pavyzdys, kaip socialinės erdvės gali skatinti visuomenės įsitraukimą į mokslines diskusijas, kviesti neįpareigojančia forma „patikrinti” mokslą, įvedant jį į populiariosios miesto kultūros kontekstą.
„Diskusiją Šilutėje suorganizuoti padėjo Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, prie renginio sklaidos prisidėjo Šilutės rajono savivaldybė ir asociacija „Pamario delta”. Labai džiaugiamės, šiame biologine įvairove turtingame krašte, turėdami mūsų idėjoms pritariančių bičiulių. Diskusija yra atvira visiems, tad labai laukiame aktyvaus šilutiškių dalyvavimo.” – sakė Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.
Mokslinė kavinė organizuojama tarptautinės konferencijos Vilniuje „Meldinė nendrinukė: būklė ir apsaugos perspektyvos” metu. Konferencijoje dalyvausiantys mokslininkai, ornitologai ir gamtosaugos ekspertai, vertins dabartinę meldinės nendrinukės apsaugos situaciją ir aptars tolimesnes strategijas siekiant išsaugoti šios retos rūšies paukščius. Lapkričio 14 d. mokslinė kavinė taip pat vyks ir Vilniuje.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir meldinę nendrinukę www.meldine.lt

Kontaktai pasiteiravimui:
Radvilė Kutorgaitė
Baltijos aplinkos forumas
Tel. 8 610 64333
El. paštas radvile.kutorgaite@bef.lt

Spausdinti
Facebook komentarai