Bibliotekoje ne tik mokėsi, bet ir gėrėjosi menu

sam 21942013 m. lapkričio 16 d., Danutė Adomavičienė

Lapkričio 12–15 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo bibliotekoje vyko mokymai gyventojams pagal projektą „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymų bibliotekose stiprinimas”. Bibliotekininkė supažindino mokymo dalyvius su informacijos paieškos sistemomis, kalbėjo apie asmens duomenų saugumą internete. Visi mokymų dalyviai, spręsdami saugaus interneto testą, išsiaiškino ar internete jaučiasi saugūs. Kalbėta apie internetinę prekybą, elektroninį bendravimą ir populiariausius socialinius tinklus, mokytasi susikurti elektroninio pašto, Skype, Facebook paskyras. Mokymų metu aptartos Microsoft programos.

Lapkričio15 d., vykdant projektą „Elektroninių paslaugų vadybininkai – kompetentingi bibliotekininkai”, susirinkusiems pašyšiškiams pristatyta elektroninė knygų skaityklė. Pristatymo metu bibliotekininkė supažindino su jų privalumais ir trūkumais, stebėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialisto Donato Dobilinsko kurtus vaizdo įrašus ,,Kaip naudotis Amazon Kindle elektronine knygų skaitykle”. Užsiėmimų pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti mokymų baigimo pažymėjimai. Daugelis dalyvavusiųjų mokymuose pageidavo kitais metais tęsti mokymus, gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius skaitmeninio raštingumo temomis.
Bibliotekos lankytojai ne tik mokėsi, bet ir galėjo pasigrožėti šilutiškės tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių paroda ,,Pamario takais”. Visus sužavėjo subtiliai perteikti pamario krašto vaizdai, krašto autentiškumo atskleidimas tautodailės darbuose. Parodoje eksponuojami darbai atspausdinti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus leidinyje ,,Pasaulio popieriaus karpiniai” bei Jono Petrausko leidinyje ,,Pajūrio tautodailininkai”. Džiugu, kad autorės darbai eksponuojami ne tik respublikinėse bei tarptautinėse parodose, bet ir Šilutės rajono bibliotekose.
Tautodailininkė, pristačiusi savo karpinių parodą, Pašyšių bibliotekai padovanojo knygą ,,Karpiniai”.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2013_11_16_pasysiai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai