Literatūrinis vidudienis „Poetė Violeta Palčinskaitė: manyje vis dar gyvena vaikas”

pb1526032013 m. lapkričio 16 d., Šarūnė Gerulytė

Lapkričio 15-tą dieną į Grabupių biblioteką sugužėjo, ant kilimo minkštai įsitaisė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokinukai, susirinkę sudalyvauti literatūriniame vidudienyje, kuris vadinosi „Poetė Violeta Palčinskaitė: manyje vis dar gyvena vaikas”, skirtame paminėti poetės 70 metų sukaktį.

Literatūrinį vidudienį pradėjome V. Palčinskaitės išsakytais žodžiais, kurie atspindi šią rašytoją: „Knyga – gyva, kaip ir žmogus, turi savo nepriklausomą gyvenimą ir likimą. Esu tikra, kad kiekviena knyga skleidžia tam tikrą energetinį lauką, net tada, kai nėra atversta. Todėl niekada nepatikėsiu, kad bedvasė elektroninė erdvė gali pakeisti knygą. <…> Šiais laikais man be galo gaila vaikų, kurie neskaito knygų. Šiais laikais iškyla begalė klausimų, į kuriuos ne visada pajėgūs atsakyti tėvai ar mokytojai. Į tokius klausimus dažnai atsako knyga. Ar vaikai, neskaitantys knygų, išmoks mąstyti, atjausti, mylėti, svajoti? Dabar, kai pasaulis toks praktiškas, dažnai žiaurus ir neteisingas, lieka tikėjimas, kad jis bus geresnis. Todėl norėčiau, kad mano mažieji skaitytojai kuo ilgiau tikėtų, kad pasakos baigiasi laimingai”.
Popietę praskaidrino mokytojos Drąsutės Vaitkevičienės vadovaujami mokiniai: Emilija Jankauskaitė, Monika Steigvilaitė, Gytis Jankauskas, Dovydas Andriekus. Šie ketvirtokai tapo popietės skaitovais, deklamavo V. Palčinskaitės eilėraščius. Padiskutavus, kas eilėraščiuose atsispindi apie autorę, bibliotekininkė prasitarė, kad ši rašytoja rašo ne tik eilėraščius, bet ir pjeses, apysakas. Skaitovai Emilija ir Gytis paskaitė keletą ištraukų iš knygos „Muzika troliui”, kurias akompanavo knygoje esantis CD „Edvardo Grygo pjesės fortepijonui” (atlieka Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai). Beje, bibliotekininkė vaikams patarė įsiminti V. Palčinskaitės knygų pavadinimus, knygų viršelius, pirmąją bei naujausią knygą, nes apie tai gali būti klausimas sausio mėnesį vyksiančioje protų kovoje „Vunderkindai gali”. Vaikams palinkėta gerų papildomų atostogų, nepamiršti skaityti knygeles ir po atostogų sėkmingai sugrįžti ne tik į mokyklą, bet ir į knygų namus – biblioteką.

p1010610

pb152617 

 

Spausdinti
Facebook komentarai