Popietė bibliotekoje

dscf53322013 m. lapkričio 27 d.

Vaikų mylimos poetės Violetos Palčinskaitės septyniasdešimtąjį jubiliejų paminėjo ir Traksėdžių pagrindinės mokyklos jaunieji skaitytojai kartu su bibliotekininke Vida Paldauskiene bei mokyklos žurnalistų būrelio nariais.

Jaukioje bibliotekoje po bibliotekininkės įžanginio žodžio mokiniai, pasinaudoję šiuolaikinių informacinių technologijų galimybėmis, žiūrėjo interviu su mylima poete.
Renginio dalyviai galėjo susipažinti su visais poetės parašytais ir išleistais kūriniais – bibliotekoje veikė knygų parodėlė.
Parašiusi daugiau kaip 30 knygų, Violeta Palčinskaitė yra laikoma vaikų poete, nors daugelis jos kūrinių skirti suaugusiems. Violeta Palčinskaitė yra pasakiusi „Kartais ir dabar jaučiu, kad manyje tebegyvena vaikas, svajojantis apie nepatirtus nuotykius ir tikintis, jog visos istorijos turi baigtis laimingai”.
Poetė Violeta Palčinskaitė yra pelniusi daug apdovanojimų, kaip pati sako, pradėjo rašyti gal devynerių metų sulaukusi, o pirmąją poezijos knygelę „Žemė kėlė žolę” išleido 1961 metais jau studijuodama Vilniaus universiteto pirmame kurse. Greitai perspektyvi kūrėja tapo Rašytojų sąjungos nare.
Violetos Palčinskaitės eilėraščiai paprasti, gražiai surimuoti, todėl lengvai įsimenami, nesunku juos išmokti mintinai, o kai išmoksti, išlieka atmintyje ilgam.
Savo įspūdžiais apie poetės kūrybą pasidalino lietuvių kalbos mokytoja Birutė Morkevičienė. Iš mokytojos išgirdome daug gražių žodžių apie poetę, jos kūrybos kelią. Sužinojome, kad V. Palčinskaitė yra miesto vaikas, trečiosios kartos inteligentė. Išgirdome įdomią vaikystės istoriją apie tai, kaip tėtis būsimajai poetei nupirko turguje dvylika pūkuotų viščiukų, kuriuos, deja, netrukus teko išvežti į kaimą.
Poetės eilėraščius deklamavo įvairių klasių mokiniai, tai Lina Žvirblytė, Rugilė Kasiliauskaitė, Darija Rudytė, Džordana Bagdonaitė, Paulina Dabulskytė, Žana Gorbunova, Jovita Rudytė.
Poetė Violeta Palčinskaitė labai mėgsta keliauti. Iš kelionių po Norvegiją įspūdžių gimė knyga ,,Muzika troliui”, kurią papildo muzikinis diskas, pripildytas stebuklingos Edvardo Grygo muzikos. Violeta Palčinskaitė yra sukūrusi eilėraščių, skirtų vaikų mėgstamam danų pasakų kūrėjui Hansui Kristianui Andersenui, tai ,,Mergaitė su degtukais” ir ,,Žibintas”. Juos deklamavo aštuntokai Deimantė Plauškaitė ir Lukas Petrauskas.
Popietė su Violetos Palčinskaitės eilėraščiais neprailgo.
Baigiantis popietei, nuskambėjo eilėraštis:
Palesinti paukštį,
Priglobti paklydusį šunį.
Ir sapną pašaukti,
Siūbuojantį eglės viršūnėj. (…)
Pakalbinti gražiai
Mūsų kiemą bešluojančią sargę.
Sugrįžus namo,
Apkabinti močiutę – ji verkia.
Visi išėjome truputį paaugę, išmokę daugiau gerbti vieni kitus.

Traksėdžių pagrindinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio narės Deimantė Plauškaitė ir Jovita Rudytė

 

{gallery}documents/fotogalerija/2013_11_27_palcinskaite{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai