Gardamiškius džiugino dekupažo idėjos

dscf31852014 m. vasario 12 d., Diana Formanikaitė

Vasario 5 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su kūrybinga gardamiške Kristina Čibirkiene, kurio metu pristatyta autorės kūrybinių darbų paroda „Dekupažo idėjos” bei surengta edukacinė dekupažo pamokėlė.
K. Čibirkienė pristatė keturiasdešimt penkis dekupažo darbus – tai pakabos, nuotraukų rėmeliai, įvairių dydžių dėžutės, žvakidės, puodukai ir cukrinės. Darbeliai dekoruoti įvairiausių spalvų raštais, gėlių puokščių motyvais, net žmonių ar gyvūnų atvaizdais.

Kristina dekupažu jau užsiima apie penkerius metus. Autorė pasakojo, kad namie yra ir didesnių jos darbų – jos pačios restauruota sena komoda ir laiptinės sienos.
Dekupažo pagrindu gali būti medžio, akmens, stiklo, metalo paviršiai. Lakuotas paviršius pirmiausia paruošiamas švitriniu popieriumi. Dekoruojamas objektas apklijuojamas popieriaus iškarpomis, pasitelkiant paišymo, auksavimo, sendinimo ir kitas technikas. Apklijuotas objektas konservuojamas laku, paslepiančiu iškilius popieriaus kraštus, o galutinis rezultatas būna panašus į tapybą. Tradicinės technikos atveju dengiama 30–40 sluoksnių lako, po to dar šlifuojama ir vėl dengiama laku.
Darbelių autorė edukacinės pamokos dalyviams padalino atsivežtas dėžutes, molines lėkštutes ir visa kita, ko reikia kuriant dekupažo technika. Visi su užsidegimu ir gera nuotaika dažė, klijavo, karpė ir net nepajuto, kaip atėjo laikas atsisveikinti. Kristina padovanojo susirinkusiems jų pačių sukurtus darbelius, ji taip pat negailėjo ir atsivežtų darbelių iš savo parodos. Atsisveikindami lankytojai dėkojo užsiėmimo vedėjai už nuostabiai praleistą laiką, turiningą pamoką ir teigiamas emocijas.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2014_02_12_gardamas{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai