Kintiškiai bendravo su knygos „Aš norėjau sesutės” autore

dscf53252014 m. kovo 14 d., Vaida Nausėdaitė

Vis dažniau pro langus į namus, mokyklas ir bibliotekas skverbiasi pavasarinės saulutės spinduliai, girdisi paukščiukų čiulbėjimas ir norisi bėgti į lauką. Taip kaip ir mažajai Emilijai norėjosi sprukti į kiemą susipažinti su kaimynų vaikais. O kas ta Emilija? Tai pagrindinė Vilmos Isevičiūtės-Grigonienės knygos „Aš norėjau sesutės” veikėja.
Kovo 12 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės sukvietė tiek mažus, tiek didelius į šios knygelės pristatymą Kintų Vydūno kultūros centre.

Popietę pradėjo Šilutės meno mokyklos Kintų skyriaus auklėtinė Odeta Einikytė (mokytoja Asta Rupšauskienė), pagrojusi Giedriaus Kuprevičiaus kūrinį „Pavasario eskizas”. Po džiugiai nuteikusio muzikinio kūrinio Vilma Isevičiūtė-Grigonienė pradėjo savo šiltą ir nuoširdų pasakojimą apie knygos „Aš norėjau sesutės” gimimą. Rašytoja kalbėjo apie savo šeimą, laimingą vaikystę, didžiulį vyresnės sesers norą, kad gimtų sesutė. Tai ir paskatino autorę kurti istorijas apie mergytę, kuri taip troško sesutės.
Knygelė išleista parėmus Kultūros rėmimo fondui – o tai tikrų tikriausias įrodymas, kad šios istorijos buvo vertos išvysti dienos šviesą. Autorė džiaugėsi knygelės iliustracijomis, kurias piešė Deimantė Rybakovienė. Anot rašytojos, dailininkė taip įsijautė į knygos istorijas, jog kitokios Emilijos ir jos aplinkos ji nė neįsivaizduoja.
Susirinkusieji išgirdo ir vieną istoriją iš būsimos knygutės, kurioje rašoma, kaip Emilija lanko pirmą klasę. Visi žavėjosi Vilmos Isevičiūtės-Grigonienės eilėraštukais vaikams, kadangi jie labai nuotaikingi ir verčiantys nusišypsoti tiek mažus, tiek didelius skaitytojus.
Knygos pristatymą užbaigė Šilutės meno mokyklos Kintų skyriaus auklėtinė Emilija Šikšniūtė, atlikdama Klodo Debiusi kūrinį „Arabeska”. Jauniausias klausytojas, Kintų vidurinės mokyklos priešmokyklinės grupės auklėtinis Ąžuolas Valčiukas, autorei įteikė puokštę tulpių. Norintys skubėjo įsigyti šią puikią knygelę, o autorė negailėjo šiltų žodžių dalindama autografus.

dscf5324

Spausdinti
Facebook komentarai