Kompiuterinių mokymų lankytojai – saugesni interneto vartotojai

p30700142014 m. kovo 25 d., Inkaklių filialo bibliotekininkė Daiva Milkerienė, Vilkyčių filialo bibliotekininkė Palmyra Jančauskienė

Vasario ir kovo mėnesiais Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių ir Vilkyčių filialuose vyko praktiniai ir teoriniai užsiėmimai mokiniams „Internetiniai vaikai”. Šiais laikais, kai beveik kiekvienas vaikas ne tik žino, bet ir naudojasi įvairiomis interneto teikiamomis paslaugomis, nedažnai susimąstoma apie savo asmeninės informacijos saugumą, apie tinkamą elgesį internete.

Inkaklių biblioteka vasario 14 d., pažymėdama tarptautinę Saugesnio interneto savaitę, surengė mokymus mokiniams „Saugus internetas. Kas tai?”. Pasitelkiant skaidres buvo aptartos temos: „Pavojai, slypintys internete”; „Apsauga nuo virusų”; „Asmeninės informacijos sauga”; „Registracija socialiniuose tinkluose”; „Dalijimasis failais”; „Elektroninės patyčios”, „Priklausomybė nuo interneto”. Pagal įvardintas temas žiūrėti vaizdo įrašai Youtube. Pabaigoje vaikai buvo pakviesti pasitikrinti savo žinias, atliekant testą virtualioje erdvėje „Ar esi saugus internete?”.
Vasario 21 d. surengti mokymai „Elektroninis paštas. Bendravimo etiketas internete”. Demonstruojant skaidres, aptartos temos: „Kam reikalingas elektroninis paštas?”, „Kas sudaro elektroninio pašto adresą ir kiek jų reikia turėti?”, „Laiškų rašymas”. Aptartos bendravimo etiketo taisyklės, garsiai pasižadėta jų laikytis. Pokalbis buvo paįvairintas vaizdo įrašais iš Youtube. Mokymų pabaigoje padėta vaikams susikurti elektroninius pašto adresus, naudojantis Gmail.
Kovo mėnesį 7 ir 21 d. vyko atvira diskusija internetu tarp Inkaklių ir Vilkyčių filialų mokyklinio amžiaus lankytojų.
Nagrinėtos aktualios temos: „Elektroninės patyčios” ir „Esu saugus Facebook’e?”. Kalbant apie elektronines patyčias, mokiniams buvo svarbu suprasti, kodėl tai vyksta ir kaip tam pasipriešinti. Bibliotekininkės Daiva Milkerienė ir Palmyra Jančauskienė išsamiai mokinius supažindino su pagalbos tarnybos „Vaikų linija” vaikams ir paaugliams teikiama pagalba, patarė, kokių galima imtis priemonių užkertant kelią patyčioms. Interaktyvioje diskusijoje atsiskleidė tiek vienos, tiek kitos pusės mokinių asmeninė patirtis, pavyko išsakyti, kodėl vyksta tokios patyčios. Diskusija buvo labai įdomi ir naudinga.
Kitame interaktyviame susitikime kalbėta apie saugumą Facebook’e. Dažnas vaikas, net nesulaukęs 14 metų (nors to reikalauja Facebook administracija) jau turi susikūręs savo profilį jame. Kaip paaiškėjo diskusijos metu, visų profiliai yra vieši. O tai reiškia, kad visa asmeninė informacija pateikiama Facebook’e, yra prieinama kiekvienam interneto vartotojui. Užsiėmimų vadovės – bibliotekininkės išsamiai supažindino mokinius, ko imtis, kad būtų kiek įmanoma labiau apsaugota asmeninė informacija, patarė, kaip blokuoti netinkamus komentarus ar vaizdo failus.
Apsilankę mokymų cikle „Internetiniai vaikai”, mokiniai įgijo daug naujų žinių apie internete slypinčius pavojus ir kaip nuo jų apsaugoti save ir asmeninę informaciją. Tai, kad informacinės technologijos nuolat tobulėja, o jos naudotojai vis jaunėja, skatina bibliotekininkus nuolat rengti tokio pobūdžio užsiėmimus vis jaunesniems bibliotekos lankytojams.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_03_25_saugus_internetas{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai