Vainute ir Balčiuose pristatyta nauja Audriaus Šikšniaus knyga „Motinų valanda”

pic 11652014 m. balandžio 8 d., Genutė Gofmanienė, Bronė Paldauskienė

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto ir Balčių filialų skaitytojai pasitiko Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, respublikinio poezijos konkurso „Žydinti vyšnios šakelė” laureato, Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureato Audriaus Šikšniaus naują knygą „Motinų valanda”. Pristatyme dalyvavo knygos autorius, taip pat mecenatas, verslininkas, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas ir knygos redaktorė Birutė Morkevičienė. Vainuto filiale pristačiusi savo eksponuojamą meninių fotografijų parodą „Medžiai pasakoja”.

Renginį skambia daina pradėjo Bikavėnų vokalinis moterų ansamblis „Žolyna” (vad. Gražina Dirgėlienė).
Knygos redaktorė Birutė Morkevičienė pristatė prozininko ir poeto A. Šikšniaus kūrybą, bendravimą ir bendradarbiavimą rengiant knygą. Autoriaus poezija išskirtinė tuo, kad keliomis eilutėmis sugeba paprastai, aiškiai ir jautriai pasakyti pagrindinę mintį, žmogų jis stebi tarsi iš šalies, mato jį dirbantį, besidžiaugiantį, besikalbantį su greta esančiu.
Autorius jausmingai ir išraiškingai skaitė eilėraščius iš savo naujausios knygos. Jis minėjo, jog pagrindinė knygos mintis ir jungtis yra Motina. A. Šikšnius prisipažino, jog savo širdį labiau atiduoda poezijai. Tačiau autorius rašo ir įsimintinus prozos kūrinius. Novelėje „Gegužiukas” sukrečiančiai papasakota istorija, paremta tikrais faktais. Tai istorija apie neįgalią vokiečių kilmės mažą mergaitę, šaltą Kūčių rytą paliktą likimo valiai Šilutės turgaus aikštėje, našlės priglaustą ir visą gyvenimą dirbusią Šilutės ligoninėje.
A. Šikšniaus kūrybos mecenatas Arvydas Jakas dalinosi įspūdžiais apie knygas, bendravimą su autoriumi.
Autorius planuoja išleisti ir aštuntąją knygelę, kurioje bus tik poezija. Keletą jų autorius paskaitė. Rašytojui kyla minčių ir detektyvą sukurti.
Po renginio, prie arbatos puodelio, svečiai mielai bendravo ir diskutavo su skaitytojais.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_04_08_siksnius{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai