Kūrybos ir laiko mozaika

p10408472014 m. balandžio 29 d., Diana Formanikaitė

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 23-29 dienomis Lietuvos bibliotekose vyko renginiai, kurie glaudžiai siejasi su asmenybės ugdymu, skaitymo įpročių šeimoje formavimu, kūrybiškumo skatinimu. Kiekviena savaitės diena buvo praleistos skirtingai, atrandant ir išnaudojant vis kitas bibliotekų galimybes. Taigi balandžio 29 diena buvo paskirta Tau, mielas bičiuli. Šią dieną į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialą rinkosi visų amžiaus grupių nuolatiniai lankytojai bendrauti, dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas, aplankyti parodas, susipažinti su šiuolaikinės bibliotekos informacinėmis paslaugomis.

Gardamo bibliotekos filiale taip pat ant sienų kabėjo puiki dailės darbų paroda kurią nutapė ir pristatė tautodailininkė Ramutė Šveikauskienė. Tai akvarele tapyti paveikslai kuriuose atsispindi gamtos vaizdai, metų laikai, gyvūnai ir paukščiai kaip tautodailininkė minėjo visa tai kas supa ją pačią. Autorė apie kiekvieną paveikslą pasakojo atskirai kodėl jį pradėjo tapyti, ką tuo metu jautė, ar ką susapnavo, nes anot jos kiekvienas sapnas kažką reiškia jos gyvenime.

Kartu su paroda Ramutė Šveikauskienė pristatė ir savo kūrybos išleistą knygą „ Piliakalnio nakties paslaptys” kurią sudaro eilėraščiai ir apysaka „ Krisramka”. Knygoje galima rasti daug nuostabių eilių apie gyvenimą, meilę, tėvynę kai kurie skirti Juodžių kaimui, Žemaičių Naumieščiui draugams ir kitiems artimiems žmonėms. Prasidėjus renginiui skambant kanklių natoms keliata eilėraščių skaitė Gardamo pagrindinės mokyklos moksleivės taip pat savo eilėraščius skaitė pati autorė vėliau pasakodama kodėl juos rašė ir kas ją įkvėpė. Tai labai paprastas, nuoširdus ir veiklus žmogus siekiantis padėti kitiems už tai nieko neprašanti. Kodėl veiklus, nes be sukurtų eilėraščių, nutapytų paveikslų ji savo namuose turi įkūrus mažą senoviškų daiktų muziejų ir dar vadovauja „Gerumo namams” Ž. Naumiestyje. Atsisveikinant tautodailininkė padovanojo keliata knygučių bibliotekos lankytojams ir bibliotekai, o bibliotekininkė autorei nuo bibliotekos padovanojo knygą ir gėlių puokštę palinkėdama kartu su apsilankiusiais neišsenkančių minčių kuriant dar vieną knygą.

 

{gallery}/documents/fotogalerija/2014_04_30_gardamas{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai