Pajausti Visatos skambėjimą kūryboje

img 15552014 m. gegužės 8 d., Aldona Norbutienė

Gegužės 5-osios popietę, pasitinkant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje, prie čia surengtos Rimantės Bučinskaitės kūrybos parodos, būrelis susirinkusiųjų kalbėjo ir diskutavo apie kūrybą, knygą, meną. „Žodžiai yra simboliai, rašant simboliais sąmonė gali aprėpti Visatą ir laiką”, – šios Rimantės parašytos eilutės tiksliai apibūdina ir vykusio renginio pavadinimą ,,Pajausti Visatos skambėjimą”.

Renginio metu paklausta iš kur semiasi idėjų kūrybai, jaunoji kūrėja tiesiogiai atsakyti negalėjo, o tik konstatavo, jog tai ateina tiesiog iš vidaus. Rimantė – buvusi Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtinė, todėl neatsitiktinai renginyje dalyvavo jos buvę mokytojai, kurie prisiminė ją kaip buvusią mokinę, kartais padykusią ir užsispyrusią, kartais susimąsčiusią, bet beveik visada besišypsančią ir kiek kitokią, kurios negalima nepastebėti.

Idėja surengti Rimantės kūrybos parodą bibliotekoje priklauso dailės mokytojai Kristinai Blankaitei, įžvelgusiai savo buvusios mokinės gilius įvairiapusius kūrybinius gebėjimus ir tiesiog norėjusiai juos parodyti platesniam visuomenės ratui. Pradėdama pokalbį mokytoja paminėjo, kad jaunas žmogus yra kūrybingas, todėl svarbu neužsisklęsti, o atsiskleisti ir savo kūrybą parodyti kitiems, nes šiuolaikiško gyvenimo greitkelyje skubame ir esame praradę sąlytį su mus supančia aplinka. O šis Rimantės gebėjimas subtiliai pajausti ir įžvelgti aplinką matosi ir jos sukurtuose filmukuose, demonstruotuose renginio pradžioje.

„Jos piešiniai turi savo stilių, praturtina mūsų pasaulį, reikalauja susikaupimo, pasibuvimo su savimi”, – sakė mokytoja K. Blankaitė. Šiltus atsiliepimus apie Rimantę išsakė ir jos buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Arlauskienė. Ji išreiškė mintį, jog yra nustebinta mokėjimu realiai gyventi, pastebint tai, kas yra aplink mus, matyti pasaulį tokį, koks jis iš tikrųjų yra ir gebėjimu jį atskleisti kūryboje – piešiniuose, eilėse, laiškuose, sukurtuose filmukuose. Beje, mokytoja akcentavo, o ir pati Rimantė prisipažino, kad mokykloje tarp jų būta ir nesutarimų, kuriuos šiuo metu pakeitė ir lydi nuoširdi draugystė. Tai patvirtino ir Rimantės mama Genovaitė Bučinskienė, sakydama, kad dukra, grįžusi iš Vilniaus, visada skuba aplankyti savo mokytojos Irenos.

Parodos autorė meno subtilybių niekur nesimokė. Ji yra savamokslė kūrėja. Anot jos mamos, jau būdama šešiolikos ar septyniolikos metų Rimantė pirmąkart paprašė nupirkti drobės ir dažų tapybai, nuo tada pradėjo reikšti save tapyboje, piešiniuose. O savo literatūrinius gebėjimus mergina išlieja rašydama laiškus, užrašinėdama savo mintis prie dailės darbų. Jos kūrybos parodoje visa tai galime išvysti, paskaityti. Parodos autorę sveikino mokytojai, draugai, kaimynai. Savo ruožtu, Rimantei norisi palinkėti, jos pačios žodžiais tariant, niekada niekada nesustoti vidury svajonių ir niekada nebijoti išlikti savimi.

Paroda F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d.

img 1534

img 1547

Spausdinti
Facebook komentarai