Susitikimai „Naminuko palėpėlėje”

1112014 m. birželio 25 d., Danutė Adomavičienė

Birželio 4 d. 11.00 val. į paskutinį šiais metais edukacinį užsiėmimą rinkosi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo jaunieji skaitytojai. Šis užsiėmimas dar kartą priartino prie Prano Mašioto kūrybos. Pavasarį, skaitant šio rašytojo kūrinius, visiems ,,Naminuko palėpės” gyventojams gimė idėja pastatyti spektakliuką.

Su dideliu entuziazmu vaikai bibliotekoje kūrė dekoracijas, o mokytoja E. Šeputienė režisavo ir statė su vaikais vaidinimą. Tėvams jis buvo pristatytas per tėvų dieną Pašyšių pagrindinėje mokykloje, o bibliotekininkės iniciatyva sudalyvauta Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus”, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos organizuotame „Mažųjų knygų bičiulių festivalyje 2014″. Šiam festivaliui nufilmuotos ir pristatytos dvi vaidybinės miniatiūros ,,Kiškis drąsuolis” ir ,,Kiškis vagilis”, kurias visi norintys gali pasižiūrėti šiuose interneto puslapiuose: http://www.youtube.com/watch?v=x_CrneGZSTM, http://www.youtube.com/watch?v=BSp0rPAHRF0 .

Vaikai ir mes buvome maloniai nustebinti gavę dovanėlių – po šešias P. Mašioto knygas: „Paliegusi obelis”, „Kiškis Smaližis”, „Vištelė”, „Juozukas, pieštukas ir trintukas”, „Kiškis Drąsuolis”, „Varnėnas”. O mus su mokytoja pradžiugino knyga „Naisių vasara. Kelias atgalios”. Labai smagu, kad vaikai yra įvertinami už pastangas, tai skatina jų kūrybiškumą, norą turiningai praleisti laisvalaikį, susidomėjimą literatūra. Stebėdami vaidinimo įrašus ir skanaudami obuolių pyragą iš kiškio daržo visi sutarė ir kitais metais rinktis bibliotekoje bei nepalikti ,,Naminuko” vieno liūdėti savo palėpėje. Tačiau tai nebuvo paskutinis mūsų susitikimas šiais metais, nes bibliotekoje nuo birželio 17 iki 21 d. ,,Naminuko palėpėje” vyko vaikų vasaros stovyklėlė.

222

Spausdinti
Facebook komentarai