Smagioji vasaros stovykla Pašyšių bibliotekoje

img 41272014 m. birželio 30 d., Danute Adomavičienė

Kas gali būti smagiau už vaikų juoką, šurmulį ir šėliones? Būtent tokia nuotaika vyravo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale  nuo birželio 17 iki 21 d. vaikų vasaros stovyklėlės metu. Savo judrumu ir gera nuotaika stovyklautojai nupūtė dulkes ne tik iš ,,Naminuko palėpės“, bet ir nuo  knygų lentynų…  Labai smagu, kada biblioteka tampa ne tik knygų išdavimo, bet ir susitikimų, bendravimo, įvairių veiklų organizavimo vieta.

Kiekvieną dieną nuo 13.00 iki 17.00 val. joje  stovyklavo  20 vaikų. Ši stovyklėlė buvo skirta jaunimo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, tarpusavio pagalbos, savęs pažinimo, atjautos ir rūpinimosi vieni kitais, visuomeniškumo ugdymui. Kiekvieną dieną vaikai žaidė judriuosius žaidimus lauke, atliko įvairias kūrybines užduotis, dalyvavo edukacinėse veiklose.

Pirmąją dieną visus susirinkusiuosius bibliotekos kiemelyje sveikino bibliotekininkė D. Adomavičienė. Vaikai žaidė susipažinimo, judriuosius žaidimus, kūrė stovyklėlės plakatą ir savo piešiniais puošė bibliotekos kiemelį, atliko kūrybines užduotis.

Antra diena prasidėjo nuo savęs pažinimo. Įvairių žaidimų pagalba vaikai mokėsi apibūdinti save,  pažinti ir ugdyti stipriąsias savo savybes ir gebėjimus; pasitikėti šalia esančiais draugais, juos apibūdinti. Vykdėme visuomeninę akciją – kūrėme sveikinimą kaimo bendruomenei, tyrinėjome gyvenvietės vietovę, surengėme aplinkos švarinimo akciją. Kol mergaitės mokėsi šokių vingrybių, berniukai įniko į stalo žaidimų pasaulį. Kiekvieną stovyklėlės dieną pabaigdavome žaidimu – pavakarių ruošimu. Iš duotų produktų vaikai patys turėdavo sugalvoti kaip ir kokius  užkandžius pagaminti draugams.

Trečia diena prasidėjo susitikimu su farologu Aidu Jurkštu. Jo metu vaikai susipažino su švyturių atsiradimo istorija, aplankė ,,Baltijos švyturių“ parodą, piešė švyturius. Po susitikimo surengėme ,,fotosesiją su knyga“. Jos metu vaikai turėjo galimybę kūrybiškai ir neįprastomis priemonėmis perteikti savo santykį su knyga. Visas nuotraukas bibliotekos lankytojai galės pamatyti rudenį bibliotekoje organizuojamoje parodoje ,,Aš ir knyga“.

Taip pat jaunieji stovyklėlės dalyviai susipažino su vitražo technika, kiekvienas kūrė savo vitražą, kuris papuoš jų namus.

Sekanti diena prasidėjo panirus į Zumbos ritmus. Jų mus mokė Juknaičių bibliotekininkė Ieva Kaktaitė. Uždegantys ritmai visus stovyklautojus nubloškė į Lotynų Ameriką. Ši diena buvo skirta sveikatinimui, todėl žaidėme judriuosius žaidimus, kalbėjome apie sporto ir sveikos mitybos įpročius.

Išsiskyrimo vakaras  buvo liūdnai linksmas – visi dainavome karaokė, gėrėjomės mergaičių sukurtu šokiu, vaišinomės ir žaidėme žaidimus. Viso to mes nebūtume patyrę be pagalbininkų, tad labai norisi padėkoti Juknaičių seniūnui  V. Dylertui ir seniūnijos specialistei N. Domarkienei už pagalbą ruošiant projektą ir skirtas lėšas. Jų dėka mes įsigijome reikiamas priemones, nusipirkome stalo žaidimų, kurie paįvairins laiką bibliotekoje. Dėkingumo puokštę įteikti norisi ir Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakulteto  studentei Ilmai Venckutei už pagalbą organizuojant vaikams skirtas veiklas.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_06_30_pasysiai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai