Biblioteka kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką”

foto 0152014 m. rugpjūčio 12 d., Informacijos skyrius

Daugeliui iš mūsų durys į skaitymo pasaulį atsivėrė, kai pirmą kartą apsilankėme bibliotekoje. Ten nuo pat mažų dienų eidavome skolintis knygų, buvome mokomi jas puoselėti ir saugoti, o paaugę ir pradėję ieškoti knygų ne tik skaityti laisvalaikiu, bet ir žinioms gilinti, nemažai laiko praleisdavome bibliotekose ieškodami informacijos. Bibliotekos buvo tarsi mūsų visų globėjos.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką”. Ja siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skaitymo vieta. Jos pereina į kitą lygmenį ir tampa jungtimi tarp bendruomenės, verslo, nevyriausybinių organizacijų sektoriaus.

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką” yra Nacionalinės bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2″ dalis. Šio projekto tikslas – sustiprinti bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios visuomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Atrasti vaikystės biblioteką kviečiami visi visuomeniški, aktyvūs vietos bendruomenės nariai, socialiniai partneriai. Kartu su bibliotekomis visuomenei žinomi žmonės kurs ir įgyvendins projektus, skatins prie jų prisijungti vietos bendruomenę ir inicijuos įvairias veiklas. Globėjai padės bibliotekai išgryninti idėjas ir veiklas, kurios bus teikiamos finansavimui gauti. Bibliotekos globėjas kartu su bibliotekos darbuotojais ir partneriais aktyviai dalyvaus bibliotekos veikloje, įvairiuose renginiuose. Kuriant projektus jis dalinsis savo patirtimi, į biblioteką padės pritraukti kuo daugiau vietos bendruomenės gyventojų.

Globėjas rūpinsis savo biblioteka ne tik į ją atvykęs, bet ir vykdydamas savo įprastas veiklas. Jis skleis informaciją apie iniciatyvą „Atrask vaikystės biblioteką” ir atstovaus biblioteką ir jos interesus savo aplinkoje. Tokiu būdu jis rodys sektiną pavyzdį ir skatins savanoriškai prisijungti prie šios iniciatyvos ir kitus. Taip pat tikimasi, jog globėjas rūpinsis vietos bendruomene ir ateityje, tai išaugs į bibliotekos, bendruomenės ir globėjo darnią ir bendrai įgyvendinamą naują iniciatyvą.

Taip siekiama, kad kuo daugiau bendruomenės narių, turinčių žymių pasiekimų mokslo, kultūros, verslo, sporto, politikos ir kitose srityse, įsitrauktų į bibliotekos vykdomas veiklas. Kartu su jais, pasitelkus naujas technologijas, bus kuriamos patrauklios veiklos vietos bendruomenei.

Jau yra įvykę kitų bibliotekų ir jų globėjų susitikimai. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka, Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka džiaugiasi ir kuria bendras veiklas kartu su atrastais globėjais – kulinarinių knygų autore ir televizijos laidų vedėja Beata Nicholson, aktoriumi Giedriumi Savicku ir televizijos laidų vedėja Laura Imbrasiene.

Kontaktinis asmuo dėl iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką” – Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja bibliotekininkystei Jolita Baltutienė, tel. 8 441 45971. Laukiame savo, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos, globėjų.

Spausdinti
Facebook komentarai