Skaitome drauge

renginys 0102014. m rugsėjo 19 d., Virginija Degutienė

Saulėtą rugsėjo 18 d. rytą nešini pintine obuolių ir rudenine puokšte iš saulėgrąžų žiedų Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė” auklėtiniai, vedini auklėtojos Stefanijos Janulevičienės, sugužėjo į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą, kur vyko lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto knygos „Mikutis gamtininkas” garsiniai skaitymai. Renginys skirtas rašytojo 145-osioms gimimo metinėms.

Bibliotekininkė Virginija Degutienė vaikams papasakojo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Susrinkusieji klausėsi kūrinių iš Juozo Tumo-Vaižganto knygos vaikams „Mikutis gamtininkas” . Pamokomieji tekstai mūsų mažiesiems pasakoja apie pasaulį, gyvūnėlius, augmeniją, vandenų gyventojus, vabzdžius, paukščius, gamtos reiškinius ir dėsnius. Šie tekstai nepraranda aktualumo ir šiandien.

renginys 019Renginio metu vyko diskusija apie gamtos daromą poveikį žmonijai. Tik dvasinis ryšys su gamta žmogui gali suteikti visko, ko reikia, kad jis taptų gražus, laimingas, sveikas ir harmoningas. Juk žmogus – gamtos dalis, tad visų gamtos dėsnių bei mokėjimo prie jų prisitaikyti reikia mokytis nuo mažens. Jeigu vaikas supras, kad negalima laužyti medelio, skriausti gyvūnėlio, mesti ant tako šiukšlių, jis užaugs geru žmogumi.

Bibliotekininkės pavaišino mažuosius įvairiomis rudens gėrybėmis, paskatino dažniau lankytis bibliotekoje ir skaityti knygas.

 

 

renginys 004

renginys 008

Spausdinti
Facebook komentarai